پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: مانور تمرینی آموزشی منطقه‌ جنوب شرق کشور در خراسان جنوبی برگزار شد

مانور تمرینی آموزشی منطقه‌ جنوب شرق کشور در خراسان جنوبی برگزار شد

دومین مانور تمرینی آموزشی شرق کشور با رویکرد آمادگی در برابر سیلاب با مشارکت استان‌های معین سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان به میزبانی خراسان جنوبی، برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، مهدی دوستی رئیس ستاد مدیریت شرایط اضطراری صنعت آب و برق خراسان جنوبی در مانور تمرینی آموزشی منطقه جنوب شرق کشور با بیان اینکه مهمترین دستاورد این مانور، سامانه فرماندهی واحد حادثه است، گفت: این مانور برای حوادث گسترده در صنعت آب و برق می‌تواند وحدت رویه باشد

دوستی بیان کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و این موضوع ایجاب می‌کند تیم‌های امدادی ما برای این سطح، انسجام و آمادگی لازم را داشته باشند.

رئیس ستاد مدیریت شرایط اضطراری صنعت آب و برق خراسان جنوبی افزود: در این مانور ۹ نقطه حادثه خیز تاسیسات آب، نیروگاه و برق را پیش بینی کردیم که با کمک استان‌های معین در صحنه عملیات حاضر شده و نسبت به رفع و بازسازی محل حادثه اقدام می‌کنند.

وی هدف از این مانور را انسجام و تشکیل سامانه فرماندهی واحد دانست و تصریح کرد: هم‌افزایی هر چه بیشتر استان‌های معین، استفاده از نیروی نسانی، تجهیزات و ارزیابی کاستی‌های موجود، شفافیت نقش‌ها، جلوگیری از هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت، نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی در بحران، ایجاد بستر متناسب برای تبادل اطلاعات، کاهش خسارت ناشی از بحران و بازگشت به شرایط عادی از دیگر اهداف و دستاوردهای این مانور است.

رئیس ستاد مدیریت شرایط اضطراری صنعت آب و برق خراسان جنوبی گفت: در این مانور ۸۶ نفر در قالب ۲۰ تیم عملیاتی از استان‌های معین مشارکت داشتند، همچنین ۲۱ نفر از شرکت‌های آبفای استان‌های معین برای بازسازی تأسیسات آب منطقه‌ای اعزام شده بودند.

وی ادامه داد: ۱۸ نفر برای بازسازی تاسیسات آب منطقه‌ای و ۱۵ نفر از شرکت برق منطقه‌ای، ۲۴ نفر از شرکت‌های توزیع برق و هشت نفر از نیروگاه شهید کاوه به محل مانور اعزام شدند علاوه بر این نیز ۱۵ نفر هم ارزیاب مانور از وزارت نیرو مستقر بودند.

گفتنی است در حین برگزاری مانور کمیته‌های ششگانه مانور گزارشی از اقدامات انجام گرفته را به صورت ارتباط تصویری به ستاد مدیریت شرایط اضطراری ارائه دادند. همچنین تیم‌های عملیاتی نیز گزارش اقدامات صورت گرفته را از محل وقوع بحران به صورت لحظه به لحظه به اطلاع ستاد رساندند. 

اعضای ستاد مدیریت شرایط اضطراری صنعت آب و برق استان نیز از سه محل وقوع بحران بازدید کردند و پس از نرمال شدن شرایط و رفع نقص‌های موجود با اعلام شرایط عادی مانور خاتمه یافت.

کد خبر: 70497
  تاریخ خبر : 1402/09/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/18
 مدیر روابط عمومی سایت
 165