یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: اخذ سند مالکیت ۱۷۶۰ هکتار از رودخانه‌های آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان غربی خبرداد:

اخذ سند مالکیت ۱۷۶۰ هکتار از رودخانه‌های آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌غربی از اخذ سند مالکیت برای ۱۷۶۰ هکتار از بستر رودخانه‌ها و تالاب‌های این استان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی، مجید رستگاری ضمن اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های ویژه به عمل آمده توسط همکاران مدیریت حقوقی و دفتر رودخانه و سواحل، سند مالکیت برای مساحتی افزون‌بر ۱۷۶۰ هکتار از بستر رودخانه آغ‌چای و تالاب‌های سیران گول،شورگول و یادگارلو واقع در شهرستان‌های چایپاره و نقده در حوضه آبریز ارس و دریاچه ارومیه در راستای تثبیت مالکیت، اخذ شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده، در چارچوب ضوابط و مقررات جاری، در خصوص مالکیت دولت بر رودخانه‌ها و تالابها و تهیه سند، جلساتی با ارگان‌های ذیربط برگزار شده است.

رستگاری افزود: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت (شرکت آب منطقه ای آذربایجان‌غربی)، امکان هرگونه سوء‌استفاده احتمالی و دخل تصرف در بستر و حریم رودخانه‌ها منتفی خواهد شد.

وی یادآور شد: طول کل رودخانه‌های اصلی استان ۵۰۰۰ کیلومتر است و هدف‌گذاری شرکت برای اخذ سند مالکیت در سال جاری، حدود۲۵۰۰ هکتار از رودخانه‌ها و تالابهای استان می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌غربی ضمن اینکه تعداد اسناد مالکیت اخذ شده در سال جاری ۱۲ فقره سند است، گفت: ۴۸۵ هکتار مربوط به شهرستان چایپاره و ۱۲۷۲ هکتار مربوط به شهرستان نقده است

کد خبر: 70523
  تاریخ خبر : 1402/09/18
 علی پورخیری
 73