یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: فرصت مغتنم رودخانه کرج برای باغستان/ زمین‌خواری و نخاله‌ ساختمانی حریم و بستر رودخانه را با چالش مواجه کرده است

در دیدار مشترک مسئولان شهریار و باغستان عنوان شد؛

فرصت مغتنم رودخانه کرج برای باغستان/ زمین‌خواری و نخاله‌ ساختمانی حریم و بستر رودخانه را با چالش مواجه کرده است

سرپرست امور منابع آب شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس با نماینده مردم شهریار در مجلس ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر باغستان در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به حریم و بستر رودخانه کرج غربی جلسه مشترکی برگزار کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، در این جلسه که با حضورحسین زنگویی، سرپرست امور منابع آب شهریار، حسین حق‌وردی نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی، محمد رضا شمسایی شهردار و سعید علی محمدی رییس شورای شهر باغستان در محل دفتر نماینده خانه ملت برگزار شد، نماینده شهریار در مجلس ضمن ابراز خرسندی از همدلی مسوولین ذیربط بیان داشت: با توجه به مشکلات موجود در شهر باغستان امید است با کمک و همدلی مدیران و مسوولین بتوانیم در مرتفع نمودن چالش‌ها و خدمات رسانی مطلوب به عموم مردم اقدامات عملی مثبتی انجام دهیم.

حق وردی همچنین در ادامه ضمن تاکید بر همکاری امور منابع آب شهریار و شهرداری افزود: با عنایت به عبور بخش عمده‌ای از رودخانه کرج از شهر باغستان می‌توان با در اختیار قرار دادن حریم رودخانه به شهرداری برای ایجاد فضای سبز یا احداث جاده سلامت و غیره که به نفع عموم باشد استفاده نمود.

وی اظهار داشت: همچنین بستر رودخانه فضای مناسبی برای افراد سودجو می باشد که باید از حقوق بیت المال حفاظت به عمل آید که این امر بدون همکاری نهادهای متولی میسر نیست.

در ادامه جلسه محمد رضا شمسایی شهردار باغستان گفت: تخلیه نخاله‌های ساختمانی در بستر رودخانه کرج غربی محور نصیر آباد یکی از دغدغه‌های اصلی شهرداری از سال‌های گذشته است.

شمسایی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده طی چند ماه گذشته بخشی از آن پاکسازی شد و به‌منظور جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه و جلوگیری از زمین خواری باید بازدید مشترکی با مدیر و کارشناسان امور آب شهریار طی روز های آینده به منظور هماهنگی و اتخاذ تصمیم‌های بهتر داشته باشیم.

در پایان حسین زنگویی سرپرست امور منابع آب شهریار ضمن تشکر از حسن توجه و همکاری شهردار و رییس شورای شهر باغستان برای رفع مشکلات موجود اظهار داشت: مخروطه افکن رودخانه کرج بر طبق نقشه‌هایی که توسط وزارت نیرو مشخص شده، براساس قانون و مقررات و آنچه در قانون وجود داشته امکان تغییر در آنها میسر نیست.

وی افزود: با توجه به خشکسالی‌های سال‌های گذشته و کاهش سیلاب‌های رودخانه کرج و سیاه آب و همچنین توسعه و گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت، گسترش صنایع و غیره سعی خواهیم کرد با اهتمام ویژه و همدلی و همکاری تنگاتنگ سایر ارگان‌ها و نهادهای ذیربط در چارچوبی مشخص به رفع مسایل و معضلات از جمله بهره‌برداری‌ها شامل اراضی مازاد بستر و واگذاری حق بهره‌برداری به شهرداری جهت تسهیلات زیربنایی مثل ساخت فضای سبز احداث جاده در جهت مبارزه با زمین خواری و تصرفات غیرقانونی است، بپردازیم.

کد خبر: 70528
  تاریخ خبر : 1402/09/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/18
 شیخ الاسلامی
 60