یکشنبه, 6 اسفند 1402
مشروح خبر :: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای حفاظت از منابع آب در استان کرمان

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان عنوان کرد:

استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای حفاظت از منابع آب در استان کرمان

مدیر روابط عمومی و سخنگوی شرکت آب منطقه‌ای کرمان از برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد خبر داد، گفت: شرکت آب منطقه‌ای کرمان از تقویت و گسترش ظرفیت‌های محلی استقبال می‌کند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، سینا روزبهانی مدیر روابط عمومی و سخنگوی این شرکت در حاشیه نشست با اعضای مؤسسه ذینفعان آبخوان رفسنجان که با حضور الیاس سلاجقه، مدیر هماهنگی منابع آب ناحیه جنوب و محمدرضا عطاپور مدیر مشارکت‌های مردمی و طرح‌های زودبازده شرکت آب منطقه‌ای کرمان برگزار شد، اظهار داشت: در سالیان گذشته در شهرستان رفسنجان، سازمان‌های مردم نهاد برای مدیریت منابع آب شکل گرفته‌اند و از ظرفیت این سازمان‌ها می‌توان برای بهبود مدیریت آب و اجرای برنامه سازگاری با کم آبی استفاده کرد.

روزبهانی در ادامه گفت: با توجه به این‏که آبدهی چاه‌ها به دلیل برداشت بی‌رویه کاهش یافته است، اجرای برنامه سازگاری با کم آبی و کاهش برداشت به حفظ پایداری اشتغال بخش کشاورزی کمک خواهد کرد و لذا خود کشاورزان ذی نفعان اصلی مدیریت بهینه آب خواهند بود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تصریح کرد: موسسه ذی‌نفعان آبخوان، پتانسیل بسیار بالایی برای کمک به مدیریت آب در منطقه رفسنجان دارد و با راهکارهای قانونی و عملی می‌توان از ظرفیت این مؤسسه برای کمک به نصب کنتور و پر و مسلوب‌المنفعه شدن چاه‌های غیرمجاز استفاده کرد.

روزبهانی از برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد خبر داد و بیان داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله ظرفیت‌های عظیم مردمی‌اند که می‌توانند در عرصه‌های مختلف مدیریت اجتماعی محلی نقش‌آفرین باشند و شرکت آب منطقه‌ای کرمان از تقویت و گسترش ظرفیت‌های محلی به منظور اصلاح الگوی مصرف و صیانت از منابع آبی استقبال می‌کند.

احمدخانی نماینده مؤسسه ذینفعان آبخوان رفسنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: هدف از تشکیل این مؤسسه حفظ و حراست از سفره‌های زیرزمینی است.

وی گفت: مسئله کمبود آب در شهرستان رفسنجان به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است و همه مردم اعم از کشاورز و صنعتگر نگران هستند و ضرورت دارد در تصمیم‌گیری‌ها اقشار مختلف مردم را نیز دخیل کرد.

کد خبر: 70540
  تاریخ خبر : 1402/09/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/18
 مهران ملامحمدی
 81