جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: افزایش ۳۳ سانتی‌متری تراز دریاچه ارومیه/ طراحی پوستر روز ملی آب ارتباطی با وزارت نیرو ندارد

سخنگوی صنعت آب در واکنش به طراحی پوستر روز ملی آب مطرح کرد:

افزایش ۳۳ سانتی‌متری تراز دریاچه ارومیه/ طراحی پوستر روز ملی آب ارتباطی با وزارت نیرو ندارد

سخنگوی صنعت آب با اشاره به اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به ابتدای سال آبی، ۳۳ سانتی‌متر افزایش داشته، تأکید کرد: طراحی پوستر روز ملی آب، ارتباطی با وزارت نیرو و مجموعه مدیریت منابع آب ندارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، پوستر نهمین بزرگداشت روز ملی آب با موضوع «آب؛ بستر تعامل، صلح و دوستی» پس از انتشار، منجر به واکنش‌ کاربران فضای مجازی شد. به گفته این کاربران در طراحی پوستر روز ملی آب، دریاچه ارومیه حذف شده است؛ گویی که امیدی به احیای آن نیست.   

این درحالیست که به گفته فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب کشور، تراز دریاچه ارومیه نسبت به ابتدای سال آبی، ۳۳ سانتی‌متر افزایش داشته است.

وی در این خصوص به ایلنا گفته است: بارندگی‌های نرمال در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در سال جاری باعت افزایش رواناب‌های منتهی به دریاچه شده و به دلیل عدم برداشت آب کشاورزی از رودخانه در این فصل، بهبود شرایط ورودی‌ها منجر به افزایش تراز ۳۳ سانتی‌متری نسبت ابتدای سال آبی شده است.

قاسم‌زاده تأکید کرد: این پوستر و تنظیم این برنامه بزرگداشت از سوی اتاق بازرگانی صورت گرفته و ارتباطی با وزارت نیرو و مجموعه مدیریت منابع آب ندارد.

کد خبر: 72215
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 معصومه خداوردیان
 250