جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بهینه مصرف آب ویژه بانوان خراسان جنوبی

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بهینه مصرف آب ویژه بانوان خراسان جنوبی

کارگاه آموزشی توانمندسازی بانوان مناطق روستایی خراسان‌جنوبی در راستای مدیریت مصرف آب در روستای حسین آباد شهرستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی این کارگاه با هماهنگی مشاور مدیرعامل در امور بانوان و با همکاری گروه بانوان جهادی فاطمیون برگزار شد.

مشاور مدیرعامل شرکت در امور بانوان گفت: با توجه به خشک‌سالی‌های پیاپی خراسان جنوبی در سال‌های اخیر که در سال آبی جاری نیز تاکنون ادامه داشته و بر شدت آن نیز افزوده شده است، این کارگاه با هدف ارائه آموزش‌های لازم و تاکید بر مدیریت مصرف آب در دستور کار قرار گرفته است.

زهره معزی‌فر افزود: مدیریت مصرف آب نیازمند توسعه مشارکت اجتماعی تمامی بخش‌ها و اقشار مختلف مردم به ویژه بانوان می‌باشد. با توجه به نفوذ و تأثیرگذاری زیاد زنان بر اعضای خانواده و نقش کلیدی آنها در انتقال مفاهیم فرهنگی به همسر، فرزندان، اقوام و نزدیکان، قادرند در زمینۀ مصرف صحیح و حفاظت از منابع آبی، الگویی مناسب برای اطرافیان خود باشند و با انتقال داده‌ها و اطلاعات در خصوص کمبود منابع آبی، خشک‌سالی‌ها و راه‌های مدیریت مصرف بهینه آب به خانواده، کمک شایانی به مدیرت مصرف آب در استان انجام دهند.

وی اظهار داشت: متاسفانه هنوز بحران آب در جامعه توسط مردم به‌طور جدی احساس نشده است، و این مهم می بایست با اطلاع رسانی گسترده در آگاه‌سازی اقشار مختلف انجام گیرد.
 در این کارگاه فاطمه شهابی‌فرد عضو هئیت مدیره شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در خصوص وضعیت منابع آب زیرزمینی و اثر خشک‌سالی‌ها بر آن و اهمیت مصرف بهینه آب به ویژه در بخش کشاورزی مطالبی را عنوان نمود.

لازم به ذکر است، در حاشیه این کارگاه مسابقه نقاشی با موضوع بحران آب ویژه کودکان نیز برگزار شد.

کد خبر: 72222
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 مدیر روابط عمومی سایت
 120