جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: افزایش بهره‌وری آب با اجرای طرح تابا در یزد

افزایش بهره‌وری آب با اجرای طرح تابا در یزد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد از افزایش بهره‌وری آب با اجرای طرح تابا در یزد خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، جواد منصوری معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: بازار آب و اتاق شیشه‌ای و طرح تحویل حجمی از جمله طرح‌هایی است که باعث افزایش بهره‌وری در حوزه‌های کشاورزی و صنعتی و همچنین نمایش وضعیت منابع و مصارف آب به صورت شفاف برای عموم مردم می‌شود.

 وی با بیان اینکه طرح تابا با هدف پایداری منابع آبی موجود، به ابتکار شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد در حال اجرا است، گفت: این طرح از ۳ پروژه طرح تحویل حجمی، بازارآب و اتاق شیشه‌ای تشکیل شده است.

منصوری افزود: طرح تحویل حجمی آب با استفاده از کنتور هوشمند از جمله طرح‌هایی است که در قالب طرح تابا آغاز شده و اثرات خوبی را در برداشته است.

وی اظهار داشت: این طرح از سال ۱۴۰۰ آغاز شده است و می‌تواند مدیریت برداشت از چاه‌های کشاورزی و صنعتی را در اختیار بهره برداران قرار دهد و همچنین بهره‌برداران می‌توانند زمان‌هایی که به آب کمتری نیاز دارند چاه را خاموش کنند تا بتوانند سفره آب زیرزمینی را برای خود و سایر  ذینفعان و بهره برداران حفظ نمایند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای یزد ادامه داد: تاکنون بیش از ۹۰ درصد از چاه‌های کشاورزی و ۷۵ درصد از چاه‌های صنعتی مجهز به کنتور هوشمند شده‌اند.

منصوری در پایان گفت: در بازار آب با افزایش بهره‌وری، بخشی از آب صرفه جویی شده می‌تواند در اختیار سایرین قرار گیرد.

کد خبر: 72224
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 روابط عمومی
 109