جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: دومین دوره امداد و نجات و کمک‌های اولیه در شرکت مدیریت منابع آب برگزار شد

دومین دوره امداد و نجات و کمک‌های اولیه در شرکت مدیریت منابع آب برگزار شد

دومین دوره کارگاه آموزش امداد و نجات وکمک‌های اولیه به همت دفتر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و دفتر منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران توسط مدرس آموزشی سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، کارگاه آموزشی امداد و نجات به مدت ۲۲ ساعت و طی چهار روز با حضور ۵۲ نفر از کارکنان شرکت مدیریت منابع آب ایران و با هدف ارتقای فرهنگ امداد و نجات و آموزش نکات اولیه در مواقع بحرانی و موقعیت‌ها و شرایط خطرناک به‌صورت تئوری و عملی برگزار شد.

براساس این گزارش، با توجه به وظیفه ذاتی محول شده در حوزه مدیریت ریسک و ایمنی به دفتر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE، شرکت‌کنندگان در این کارگاه آموزشی، با موضوعاتی در خصوص آشنایی با اصول و اهداف کمک‌های اولیه، اصول ایمنی و قانونی در کمک‌های اولیه، روش برخورد با مصدوم، انواع خفگی‌ها، احیاء قلبی و ریوی (CPR)، زخم‌ها و خونریزی‌ها آموزش پانسمان، آسیب‌های استخوانی، مفصلی و عضلانی، بانداژها، آموزش آتل‌بندی، حمل مصدوم، سوختگی‌ها، آسیب‌های ناشی از گرما و سرما، مسمومیت، نیش و گزش و گاز گرفتگی، آشنایی با فوریت‌های پزشکی (افت سطح هوشیاری، صرع، سکته‌قلبی ـ مغزی و فوریت‌های دیابت و ..... آشنا شدند.

شایان ذکر است،‌ پس از برگزاری آزمون پایان‌دوره و در صورت کسب نمرات قبولی از طرف سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گواهینامه‌های شرکت در دوره به داوطلبان اهدا خواهد شد.

 

 

کد خبر: 72229
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 نرگس ناظمی‌نیا
 153