جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: بازدید بازرس کل بازرسی استان گیلان از سد سفیدرود

بازدید بازرس کل بازرسی استان گیلان از سد سفیدرود

سجاد ده ده جانی بازرس کل بازرسی استان گیلان با جمعی از همکاران، با حضور در منجیل از سد مخزنی سفیدرود بازدید کرد. این سد تامین کننده 70 درصد مصارف آب کشاورزی استان است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان، بازرس کل بازرسی استان گیلان از نزدیک در جریان ذخیره آب سد سفیدرود قرار گرفت.

در این بازدید وحید خرّمی مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان گفت: سد سفیدرود به عنوان مهم‌ترین سازه تامین آب کشاورزی استان گیلان است که برای آن جایگزینی متصور نیست.

وی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۲۰ میلیون مترمکعب آب در سد ذخیره سازی شده که نسبت به مدت مشابه بلندمدت کاهش بسیار محسوسی داشته و مشابه سال گذشته می‌باشد.

خرّمی با بیان اینکه هم اکنون در سومین سال متوالی خشکسالی هستیم افزود: با توجه به کمبود بارش‌ها و کاهش ذخیره سد سفیدرود از تمام ظرفیت‌های منابع آب باید استفاده کنیم.

دراین بازدید بازرس کل بازرسی استان گیلان نیز ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته در خصوص نگهداری مجموعه سد و نیروگاه سفیدرود و مدیریت منابع آب استان در سنوات خشکسالی گذشته تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی در فصل زراعی پیش رو انجام و اطلاع رسانی به ذینفعان صورت پذیرد.

کد خبر: 72231
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 دبیر خبر
 127