جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: بازدید نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از سد چمشیر گچساران

بازدید نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از سد چمشیر گچساران

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه امام جمعه باشت و تعدادی دیگر از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی از سد و نیروگاه چمشیر گچساران بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، در این بازدید، آیت اله حسینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج، اظهار داشت: این سد از برکات انقلاب اسلامی و نشان دهنده شعار ما می‌توانیم است و همین جا از همه دست اندرکاران این طرح عظیم و سایر طرح‌های اجرا شده و در حال اجرای استان و خصوصا بخش آب، قدردانی می‌نمایم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، گفت: وقتی می بینیم که سدهای موجود در این استان بعد از انقلاب اسلامی ساخته شده‌اند به نگاه توسعه‌ای و محرومیت‌زدایی نظام اسلامی بیشتر واقف می‌شویم و باید تلاش جهادگونه و حرکت در مسیر خدمت‌رسانی را بیشتر و سریع تر کنیم.

وی اظهار داشت: وقتی استکبار دنبال کنترل ما و جلوگیری از پیشرفت ما با ابزارهای مختلف از جمله تحریم است، وظیفه همه ما برای تلاش و کمک به رشد کشور عزیزمان ایران باید بیشتر شود.

همچنین، یوسفی‌نژاد، مسئول روابط عمومی سد چمشیر، با بیان اینکه سد و نیروگاه چمشیر بلندترین سد بتونی غلطکی ایران است، گفت: در حال حاضر ۳۰۰ میلیون ذخیره آب این سد است و دبی ورودی به این سد ۲۰ مترمکعب در ثانیه و دبی خروجی نیز ۱۰ مترمکعب در ثانیه است.وی خاطرنشان کرد: نیروگاه این سد ۴۸۲ گیگابایت برق در سال تولید می‌کند که حدود ۱۳۰ هزار خانوار با راه اندازی آن از برق تولیدی استفاده خواهند کرد.

همچنین، محمدزاده، رییس اداره منابع آب شهرستان باشت، ضمن تقدیر از کسانی که در قالب اردوهای راهیان پیشرفت و آبادانی از طرح‌های آبی استان بازدید دارند، گفت: تلاش‌های همکاران بنده و سایر عزیزان فعال در بخش آب استان، تاثیر بسیار مهم و اساسی در توسعه استان داشته و این خدمت رسانی بیشتر هم خواهد شد که انشالله با بهره‌برداری از طرح های آبی، شاهد رشد و توسعه بیشتر در استان در بخش های مختلف خواهیم بود.

کد خبر: 72265
  تاریخ خبر : 1402/12/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/05
 مسئول روابط عمومی
 107