جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: جلسه معارفه مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای خراسان رضوی برگزار شد

با حضور معاون وزیر نیرو؛

جلسه معارفه مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای خراسان رضوی برگزار شد

با حضور محمد جوانبخت، معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، جلسه معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، در این جلسه که برخی از مسئولان شرکت منابع آب ایران و آب و فاضلاب کشور و استان حضور داشتند، جوانبخت با قدردانی از زحمات علیرضا طاهری مدیرعامل سابق شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، حکم مدیرعاملی محمدعلی نعمت نژاد را به وی اهدا کرد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در این جلسه، تامین آب شرب و بهداشتی کلان شهر مذهبی مشهد را از اولویت‌های وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌های مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای خراسان رضوی و مدیران و متخصصان این شرکت امیدواری زیادی وجود دارد که پروژه‌های تامین اضطراری آب مشهد با سرعت به نتیجه برسد.

وی بر تأمین اعتبار پروژه‌های اضطراری آب مشهد همچون پروژه انتقال آب هزار مسجد و خط انتقال آب از غرب مشهد تاکید کرد و گفت: وزارت نیرو اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها را تأمین می‌کند.

بر اساس این گزارش، محمدعلی نعمت‌نژاد، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی نیز با قدردانی از دغدغه وزیر نیرو و معاونان این وزارتخانه برای تأمین آب شرب مشهد، پروژه‌های تامین اضطراری آب شرب مشهد را مورد اشاره قرار داد و جزئیات عملیات اجرایی و پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را تشریح کرد و گفت: به دلیل کاهش شدید بارندگی در استان و مشهد، ذخیره آبی سدهای استان به کمترین میزان کاهش یافته و هم اکنون ذخیره آبی سدهای تأمین‌کننده آب شرب مشهد به کمتر از ۶ درصد رسیده است.

نعمت‌نژاد از مدیران و کارشناسان آب منطقه‌ای خراسان رضوی برای تلاش بی‌وقفه در عبور از پیک مصرف تابستان سال ۱۴۰۲ و نیز برنامه‌ریزی دقیق برای تأمین آب در تابستان سال آینده قدردانی کرد و خواستار تأمین اعتبار لازم برای پروژه‌های در دست اجرا شد.

کد خبر: 72280
  تاریخ خبر : 1402/12/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/07
 کارشناس روابط عمومی
 274