جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: توقیف دستگاه حفاری غیر مجاز در قوچان

توقیف دستگاه حفاری غیر مجاز در قوچان

یک دستگاه حفاری غیر مجاز با تلاش نیروهای گشت و بازرسی امورمنابع آب شهرستان قوچان توقیف شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، سرپرست امور منابع آب قوچان با اعلام این خبر گفت: با تلاش بی وقفه واحد گشت بازرسی و نظارت امور، یک دستگاه حفاری توقیف و به محل پارکینگ این امور منتقل شد.

علی فعال افزود: بر اساس گزارش‌های مردمی این دستگاه حفاری غیرمجاز که در محل دامداری واقع در اراضی روستای اسلام آباد مستقر شده بود تا اقدام به حفاری کند، با تلاش گروه‌های گشت و بازرسی این امور شناسایی شد.

سرپرست امور منابع آب قوچان تصریح کرد: گروه‌های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند و هرگونه برداشت غیرمجاز از آب‌های سطحی و زیرزمینی را رصد و از اقدام متخلفان آبی و صاحبان دستگاه‌های غیرمجاز حفاری جلوگیری خواهند کرد.

 فعال اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از ادوات حفاری بدون داشتن مجوز تخلف بوده و طبق قانون با قاطعیت تمام با آن برخورد می‌شود.

سرپرست امور منابع آب قوچان با اشاره به همکاری تنگاتنگ مسئولان قضایی و انتظامی شهرستان از زحمات ماموران پاسگاه دوغایی و به خصوص دادستان شهرستان قوچان که با درایت و اقتدار کامل راه تخلف را بر متخلفان آبی بسته است، تقدیر و تشکرکرد و یاد آور شد: هر گونه حفر، بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه‌ها بدون مجوز، جرم محسوب شده و این امور با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی برخورد خواهد کرد.

کد خبر: 72306
  تاریخ خبر : 1402/12/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/08
 کارشناس روابط عمومی
 71