جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: چالش جدی کم‌آبی در شهرهای سمنان و شاهرود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان مطرح کرد:

چالش جدی کم‌آبی در شهرهای سمنان و شاهرود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه در دو شهر بزرگ سمنان و شاهرود با چالش شدید منابع آبی مواجه هستیم، گفت: پروژه آبرسانی به گرمسار به زودی به سرانجام می‌رسد و در دامغان نیز با اجرای طرح علابخشی نگرانی‌ها تا حدی حل می‌شود اما در سمنان و شاهرود باید اجرای پروژه‌های آبرسانی تسریع شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، محمد حمیدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان عصر امروز در آیین معارفه سرپرست جدید شرکت آب منطقه‌ای سمنان، ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته در حوزه آب این استان و مدیرعامل شرکت اب منطقه‌ای سمنان اظهار داشت: کار برای مدیران به ویژه دستگاه‌های تخصصی بسیار سخت است اما در حوزه آب و آب و فاضلاب و تا حدی برق بسیار سخت‌تر است چرا که با محدودیت منابع مواجه هستیم.

وی با اشاره به تغییرات اقلیمی حاکم بر کشور و کاهش نزولات جوی خاطرنشان کرد: این کاهش نزولات سبب شده با کمبود منابع آبی مواجه باشیم.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه تأمین آب در بخش‌های مختلف شرب، صنعت و کشاورزی بسیار سخت است، گفت: تأمین این منابع آبی برای استان کویری سمنان با ۹۷ هزار کیلومتر مساحت بسیار مشکل‌تر است ولی اقدامات مهم و مطلوبی در شهرهای مختلف انجام شده است.

حمیدی با بیان اینکه در دو شهر بزرگ سمنان و شاهرود با چالش شدید منابع آبی مواجه هستیم، گفت: پروژه آبرسانی به گرمسار به زودی به سرانجام می‌رسد و در دامغان نیز با اجرای طرح علابخشی نگرانی‌ها تا حدی حل می‌شود اما در سمنان و شاهرود باید اجرای پروژه‌های آبرسانی تسریع شود چرا که به آب این دو نیاز شدید داریم.

معاون استاندار سمنان از تهیه طرح گذر از تنش آبی برای تابستان سال جدید خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تنش آبی در دو شهر بزرگ استان در تابستان امسال به خوبی مدیریت شود.

حمیدی افزود: برای این دو پروژه سد فینسک و سد کالپوش در سفردوم رئیس جمهور اعتبارات قابل توجهی دیده شده است که امیدواریم با اختصاص این اعتبارات روند اجرای پروژه‌ها تسریع شود.

کد خبر: 72363
  تاریخ خبر : 1402/12/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/11
 معصومه خداوردیان
 131