جمعه, 31 فروردین 1403
مشروح خبر :: نصب 472 عدد کنتور هوشمند توسط امور منابع آب تهران و پردیس

از ابتدای سال جاری تا کنون رقم خورد؛

نصب 472 عدد کنتور هوشمند توسط امور منابع آب تهران و پردیس

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از نصب 472 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار از ابتدای سال جاری تاکنون در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، وحید مرادی‌نسب با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بحرانی سفره آب زیرزمینی دشت تهران به‌دلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه از آبخوان، به‌منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های پروانه دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است کلیه چاه‌های پروانه‌دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهزشوند.

وی افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری های به عمل آمده نسبت به نصب ۴۷۲ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند در سال جاری توسط مالکین بر روی چاه‌های مجاز با مصارف،صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد اقدام و این گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی می باشد.

مرادی‌نسب گفت: نصب کنتور بر روی چاه‌ها یکی از پروژه‌های مهم طرح تعادل بخشی بوده که امور منابع آب تهران و پردیس در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 72369
  تاریخ خبر : 1402/12/12
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/12
 شیخ الاسلامی
 53