چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: 3130پروانه چاه مجاز کشاورزی در استان اصفهان اصلاح و تعدیل شد

3130پروانه چاه مجاز کشاورزی در استان اصفهان اصلاح و تعدیل شد

رئیس گروه احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اصلاح و تعدیل بیش از 3130 پروانه بهره برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، ابوذر حنیف‌زاده  با بیان این که در سال ۱۴۰۲ ، سه هزار و ۱۳۰ پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی اصلاح و تعدیل شدند، افزود: حجم آب صرفه جویی شده از محل اصلاح و تعدیل پروانه‌ها بیش از ۱۸۱ میلیون مترمکعب است.

وی تصریح کرد: مهمترین اقدام جهت مقابله با تداوم افت سطح آب زیرزمینی اجرای پروژه‌های طرح احیا و تعادل بخشی است که توسط دفتر حفاظت  منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان اجرا و پیگیری می­‌شود.

حنیف زاده خاطرنشان کرد: به منظور کنترل برداشت چاه‌های مجاز، ۲۵۰۰ ابزار اندازه گیری هوشمند روی چاه های بهره برداری در استان اصفهان نصب و بهره‌برداری شده است.

رئیس گروه احیاء و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: در راستای چاره‌اندیشی برای کنترل عملیات حفاری در استان، تجهیزات مکان‌یاب (GPS) روی همه دستگاه‌های حفاری استان نصب شده است و نظارت بر این دستگاه‌های حفاری به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی  یادآور شد: طی سال‌جاری ۸۵۸ حلقه چاه غیرمجاز در استان اصفهان پر و مسلوب المنفعه شده که حجم صرفه جویی شده از محل پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه‌های غیرمجاز بیش از ۶ میلیون مترمکعب است.

کد خبر: 72419
  تاریخ خبر : 1402/12/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/15
 پرستو ایران پور
 64