چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: با ترویج فرهنگ مصرف آب می‌توان به حفظ منابع آب و کاهش تلفات آن کمک کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام:

با ترویج فرهنگ مصرف آب می‌توان به حفظ منابع آب و کاهش تلفات آن کمک کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: مصرف بهینه یک جایگاه رفیع در استفاده از آب و برق دارد که با ترویج فرهنگ مصرف آب، می‌توان به حفظ منابع آب و کاهش تلفات آن کمک کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام، صادق علیمرادی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام اظهار داشت: نگاه کلّی به آیات مربوط به آب نشان می‌دهد که از بین نقش‌های آن در حیات همه موجودات زنده، بر منافع مستقیم و غیرمستقیم آب برای انسان تأکید شده است.

وی افزود: نقش خانواده در شکل‌گیری این فرهنگ، کلیدی و با اهمیت است؛ بنابراین فرهنگ مدیریت مصرف آب باید از خانواده‌ها شکل بگیرد.

علیمرادی با بیان اینکه علیرغم بارش‌های پراکنده، به فضل الهی وضعیت ذخیره آب در سدهای استان خوب است، تصریح کرد: مصرف آب به عنوان یکی از مهمترین منابع طبیعی جهان، باید با احتیاط و هوشمندی بسیار بالا مدیریت شود چرا که با تغییرات آب و هوایی، رشد جمعیت و استفاده نامناسب از این نعمت الهی مواجه شده‌ایم و می‌طلبد فرهنگ مصرف آب را ترویج کرد تا از این منبع ارزشمند به نحو بهینه استفاده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، آموزش مردم در مورد روش‌های صحیح مصرف آب به منظور کاهش تلفات و افزایش بهره‌وری، تشویق به کاهش مصرف آب در فضاهای عمومی، مانند پارک‌ها، میدان‌ها و خیابان‌ها و اجرای قوانین و مقررات صحیح برای مدیریت منابع آب، مانند تعیین تعرفه‌های آب و تشویق به استفاده از سیستم‌های بازیافت آب را از مهمترین راهکارهای ترویج فرهنگ مصرف آب برشمرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با ترویج فرهنگ مصرف، می‌توان به حفظ منابع آب و کاهش تلفات آن کمک کرد و در نتیجه شرایط زندگی جامعه را بهبود بخشید.

کد خبر: 72420
  تاریخ خبر : 1402/12/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/15
 لیسانس حقوق
 46