چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: جلسه پایش طرح‌های مرزی و سامانه گرمسیری برگزار شد

با حضور رئیس حوضه آبریز کرخه رودخانه‌های مرزی و غرب؛

جلسه پایش طرح‌های مرزی و سامانه گرمسیری برگزار شد

جلسه پایش طرح‌های مرزی و سامانه گرمسیری به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس حوضه آبریز کرخه رودخانه‌های مرزی و غرب در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه، جلسه پایش طرح‌های مرزی و سامانه گرمسیری با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه، معاونان و به ریاست شاهپور رجایی رئیس حوضه آبریز کرخه رودخانه‌های مرزی و غرب در شرکت مدیریت منابع آب ایران و ابوالحسنی نماینده وزیر جهاد کشاورزی امروز به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این نشست که با محوریت پایش طرح‌های مرزی و سامانه گرمسیری بود پس از بحث و بررسی هر یک از پروژه‌ها اجرای آنها طبق برنامه زمانبندی از قبل تدوین شده، مورد تأکید و توافق طرفین قرار گرفت.

گفتنی است، سامانه بزرگ گرمسیری غرب کشور، بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان هزینه در بردارد که قطعه نخست این طرح در استان کرمانشاه قرار داشته و شامل مجموعه سدهای هیروی، شهدای ازگله، جامیشان، شرفشاه و تونل نوسود است.

طرح سامانه آبیاری و زهکشی گرمسیری از محل صندوق توسعه ملی پس از گذشت سال‌ها از آغاز طرح مطالعاتی آن عملیاتی شد و به بار نشست و اکنون با وارد مدار شدن بخش‌های مختلف این سامانه و تلاش و همت جهادی و انقلابی دولت سیزدهم، منجر به شکوفایی منطقه و رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار و امنیت منطقه مرزی خواهد شد.

بخشی از سامانه بزرگ گرمسیری در سال ۹۸ به بهره‌برداری رسید که در مجموع از رودخانه سیروان در شمال غربی کرمانشاه تا دشت موسیان در دهلران استان ایلام و مرز دشت عباس در استان خوزستان ۵۰۰ کیلومتر امتداد دارد.

کد خبر: 72425
  تاریخ خبر : 1402/12/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/15
 مدیر سایت
 70