دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: هفت سد در استان کردستان سرریز کرد/افزایش ۱۰ درصدی ذخیره آب استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان:

هفت سد در استان کردستان سرریز کرد/افزایش ۱۰ درصدی ذخیره آب استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، گفت: افزایش 9 درصدی بارندگی در سال آبی جاری منجر به ایجاد رواناب مناسب و سرریز 7 سد در استان گردید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، آرش آریانژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، اظهار کرد: در سال آبی جاری ۳۵۰ میلی‌متر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه ۹ درصد و نسبت به دراز مدت ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش‌های مؤثر و مناسب در حال حاضر ۷ سد در استان کردستان سرریز داشته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، افزود: سدهای عباس آباد و سبدلو بانه، چراغ‌ویس سقز، گاران مریوان، زیویه کامیاران، قشلاق و آزاد سنندج از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری سرریز کرده‌اند.

وی در ادامه حجم کلی سدهای استان را در حال حاضر ۱ میلیارد و ۸۶۴ میلیون مترمکعب، اعلام کرد و گفت: ذخیره آب سدهای استان حدود ۶۹ درصد است و این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۹ درصد بود.

آریانژاد همچنین به پیش بینی‌های انجام شده برای جلوگیری از خسارت احتمالی ناشی از سرریز به اراضی پائین دست این سدها اشاره و اظهار کرد: تیم مطالعاتی این شرکت چندین روز قبل از ورود جبهه‌های بارشی به استان، میزان بارش و ایجاد رواناب‌ها را پیش‌بینی می‌کنند و حوزه‌های طرح و توسعه و بهره‌برداری بر بازگشایی یا بستن دریچه‌های تخلیه کننده تحتانی اقدام و عملا سرریزهایی که به وجود می‌آید، منجر به بروز خسارت نگردیده و خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه گزارش مبنی بر بروز خسارت ناشی از سرریز این هفت سد به این شرکت واصل نشده است.

کد خبر: 72966
  تاریخ خبر : 1403/01/18
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/18
 مدیر روابط عمومی
 233