دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: جلوگیری از اضافه برداشت حدود ۲ میلیون متر مکعب آب در سال ۱۴۰۲

به همت شرکت آب منطقه‌ای یزد انجام شد؛

جلوگیری از اضافه برداشت حدود ۲ میلیون متر مکعب آب در سال ۱۴۰۲

رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های تفت و مهریز از صرفه جویی حدود ۲ میلیون متر مکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی این اداره در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت  آب منطقه‌ای یزد، حسین ابراهیمی رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های تفت و مهریز با اشاره به اهمیت حفظ آبخوان‌ها گفت: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی و با تلاش گروه گشت و بازرسی این اداره، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۵۰ مورد اقدام حفاظتی  ثبت شده که از این تعداد ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و پلمب و ۴۴ حلقه از این چاه‌ها پر شدند.

وی افزود: تعداد ۵۷  مورد ادوات حفاری غیرمجاز توقیف و همچنین ۴۱ مورد قطع برق و پلمب منصوبات انجام شد و سایر اقدامات شامل جمع آوری خطوط انتقال آب غیرمجاز و کنترل اجرای حکم بوده است.

ابراهیمی با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این دو شهرستان برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب زیر زمینی و سطحی اظهار داشت: این اداره با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.

وی همچنین در نصب کنتورهای هوشمند در دو بخش کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: ۷۰ درصد از چاه‌های صنعتی و ۹۷درصد از چاه‌های کشاورزی این دو شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شدند و برای سومین سال پیاپی طرح تحویل حجمی آب کشاورزی با همکاری کشاورزان به طور کامل انجام شد. 

رئیس اداره منابع آب تفت و مهریز افزود: همچنین ۲ هزار و  ۲۷۲ مورد بازدید چاه و قنات و کالیبراسیون کنتورهای هوشمند چاه‌های کشاورزی و صنعت و خدمات از سوی گروه گشت و بازرسی این اداره انجام شده است.

وی در پایان ابراز کرد: در راستای مشارکت همگانی مردم و مسئولین در حفاظت بیشتر از منابع آب، تعداد ۳ جلسه شورای حفاظت از منابع آب در سطح دو شهرستان تشکیل شده است.

کد خبر: 73058
  تاریخ خبر : 1403/01/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/25
 روابط عمومی
 65