دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: انسداد 74 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان جنوبی

انسداد 74 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان جنوبی

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: در سال 1402، تعداد 74 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان پر و مسدود شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، سید سعید پورجعفر با اعلام این خبر اظهار کرد: با انسداد این چاه‌ها از برداشت غیرمجاز ۱۲۴ هزار مترمکعب آب از منابع زیرزمینی جلوگیری شد.

وی افزود: مسدود سازی چاه‌های غیرمجاز با هدف صیانت و حفاظت از منابع آبی در دستور کار قرار داشته که مهمترین دستاورد این اقدام، جلوگیری از برداشت غیرمجاز از منابع آبهای زیرزمینی می باشد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، تأکید کرد: هرگونه حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز، ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی گفت: در استان خراسان جنوبی چاه غیرمجاز عمیق نداریم و چاه‌های غیرمجاز موجود عموماً در حاشیه رودخانه‌ها و به صورت دستی حفر می‌شوند که متوسط عمق آن‌ها ۱۰ الی ۱۵ متر می‌باشند.

پورجعفر افزود: وضعیت چاه‌های استان توسط گروه‌های گشت و بازرسی رصد و در صورت شناسایی چاه غیرمجاز پس از صدور اخطاریه‌های لازم به افراد متخلف، مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود.

وی گفت: با توجه به وضعیت بحرانی منابع آبی استان، انسداد چاه‌های غیرمجاز با جدیت در دستور کار این شرکت قرار دارد.

کد خبر: 73060
  تاریخ خبر : 1403/01/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/25
 مدیر روابط عمومی سایت
 533