دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: افزایش ۲۳ درصدی تخصیص اعتبار طرح‌های آبرسانی مازندران در سال ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد:

افزایش ۲۳ درصدی تخصیص اعتبار طرح‌های آبرسانی مازندران در سال ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: اعتبارات تخصیصی طرح‌های آبرسانی استان در سال ۱۴۰۲ با ۲۳ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ به ۵ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال رسید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حیدر داوودیان با بیان این‌که عملیات اجرایی پنج طرح مهم آبرسانی استان در حال انجام است، اظهار کرد: آبرسانی به شهرهای گروه الف، آبرسانی به ساری و میاندورود، آبرسانی به رامسر، تنکابن و عباس‌آباد، تأمین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای نکا، بهشهر و گلوگاه و تأمین آب آشامیدنی مرزن‌آباد، چالوس و گلوگاه پنج طرح مهم آبرسانی در حال اجرای استان هستند.

وی افزود: سال ۱۴۰۲ با پیگیری‌های انجام شده برای اجرای این طرح‌ها ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد که ۶۵ درصد از این رقم معادل ۵ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافت و در این پنج طرح مهم آبرسانی استان هزینه شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۱ مجموع اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای طرح‌های آبرسانی مازندران ۴ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال بود که در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۳ درصد افزایش یافت.

داوودیان گفت: از ۵۶۴ میلیارد تومانی که برای اجرای طرح‌های آبرسانی مازندران در سال ۱۴۰۲ تخصیص یافت ۲۳۰ میلیارد تومان به طرح آبرسانی شهرهای گروه الف (بابل، بابلسر و فریدونکنار) اختصاص داده شد، ۱۶۰ میلیارد تومان در طرح آبرسانی شهرهای ساری و میاندورود هزینه شد و ۱۲۰ میلیارد تومان برای طرح آبرسانی رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در نظر گرفته شد.

به گفته وی ۲۱ میلیارد تومان نیز در طرح تأمین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای نکا، بهشهر و گلوگاه و ۳۳ میلیارد تومان برای طرح تأمین آب آشامیدنی مرزن‌آباد و چالوس هزینه شد.

شرکت آب‌ منطقه‌ای مازندران طرح جامعی شامل ۹ مجتمع آبرسانی را برای تأمین آب آشامیدنی سراسر استان از منابع آب‌های سطحی تهیه کرد که این طرح سال ۱۳۹۴ به تصویب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور رسید و بر اساس آن قرار است حدود ۱۶ متر مکعب در ثانیه آب تصفیه و ۵۵۰ هزار متر مکعب مخزن و یک‌هزار کیلومتر خط انتقال نیز ایجاد شود.

کد خبر: 73136
  تاریخ خبر : 1403/01/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/28
 مدیر روابط عمومی
 76