دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: تخریب بند خاکی غیرمجاز در سرخس

به کوشش شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی انجام شد؛

تخریب بند خاکی غیرمجاز در سرخس

رئیس اداره منابع آب شهرستان سرخس، از تخریب بند خاکی غیرمجاز در بستر مسیل شورلق در محدوده عملکرد این اداره خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، مرتضی کریمی‌فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: طی بازدیدهای گروه گشت و بازرسی این اداره مشخص شد که بند خاکی ایجاد شده به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع در بستر مسیل شورلق باعث اختلال در آب گذری و تغییر در شرایط هیدرولیکی رودخانه شده است.

وی گفت: رودخانه‌ها یکی از مهمترین منابع تامین آب آشامیدنی و تغذیه کننده سفره‌های زیرزمینی است که باید از آن‌ها به‌عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد تا شرایط لازم برای عبور ایمن جریان آب و سیلاب های احتمالی فراهم باشد.

کریمی‌فرد خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، گروه گشت و بازرسی این اداره با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و همکاری پاسگاه انتظامی مزداوند به وسیله ادوات مورد نیاز نسبت به تخریب این بند خاکی و رفع تصرف حریم و بستر مسیل مذکور اقدام کرد.

وی یادآور شد: گروه گشت و بازرسی این اداره بهطور مداوم در منطقه در حال گشت‌زنی است و به محض شناسایی هرگونه ساخت و ساز و یا انسداد غیر مجاز در بستر رودخانه‌ها و مسیل ها برای رفع تصرف اقدام می‌کند.

کریمی‌فرد در پایان گفت:: رصد و پایش تمامی رودخانه‌های واقع در محدوده عملیات این ‏اداره در راستای عبور ایمن سیلاب‌های احتمالی توسط کارشناسان مربوطه انجام می‌شود و این موضوع تا ظرفیت کامل و رفع بحران ‏از منطقه ادامه خواهد داشت.

 

کد خبر: 73146
  تاریخ خبر : 1403/01/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/29
 کارشناس روابط عمومی
 63