دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: انعقاد قرارداد مطالعه حد حریم و بستر ۱۹۷ کیلومتر از رودخانه‌های مازندران

انعقاد قرارداد مطالعه حد حریم و بستر ۱۹۷ کیلومتر از رودخانه‌های مازندران

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: سال گذشته ۶ قرارداد مطالعات حد حریم و بستر برای ۱۹۷ کیلومتر از رودخانه‌های استان منعقد شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، سید محمد موسوی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران در تشریح اجزای فعالیت‌های این معاونت و دفترهای تابعه در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: سال گذشته ۶ قرارداد مطالعات حد حریم و بستر برای ۱۹۷ کیلومتر از رودخانه‌های مازندران منعقد شد.

وی افزود: در چهار رودخانه هراز، واسپول چالوس، زرین‌آباد ساری و نسارود رامسر اعلام عمومی حد حریم و بستر به طول ۱۶۹ کیلومتر انجام شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای جانمایی حد بستر و حریم ۱۷۱ کیلومتر از رودخانه‌های ماشلک نوشهر، بابلرود و تالار در سامانه کاداستر انجام شد.

موسوی درباره عملکرد مرتبط با بهره‌برداری از چاه‌ها نیز گفت: در حوزه چاه‌ها طی سال گذشته ۱۱ هزار و ۶۴۹ فقره مجوز اعم از حفر چاه جدید، جابه‌جایی، ادامه حفاری، کف‌شکنی، لایروبی، تغییر نام، تغییر نوع مصرف، نصب منصوبات، بهره‌برداری و تمدید اعتبار صادر شد.

وی افزود: اسفند ۱۴۰۲ در اقدامی فوری و ویژه بیش از یک‌هزار پرونده مرتبط با بهره‌برداری از چاه‌های کشاورزی شهرستان‌های آمل و محمودآباد تعیین تکلیف شد.

در این نشست علاوه بر تشریح عملکرد معاونت حفاظت و بهره‌برداری، مدیرعامل، معاونان و مدیران سایر واحدها نیز دیدگاه‌های خود به منظور بهبود فعالیت‌های همه واحدهای شرکت آب منطقه‌ای مازندران بیان کردند و درباره پیشبرد اهداف شرکت در سال ۱۴۰۳ گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

کد خبر: 73162
  تاریخ خبر : 1403/01/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/29
 مدیر روابط عمومی
 77