دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: بازدید معاون وزیر نیرو از سد شرفشاه سومار

بازدید معاون وزیر نیرو از سد شرفشاه سومار

معاون وزیر نیرو از بخش‌های مختلف طرح سد شرفشاه سومار و شبکه آن بازدید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران یه نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه، محمد جوان‌بخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به همراه شاهپور رجایی رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب و رسول فرهادی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه از سد «شرفشاه» سومار بازدید کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در جریان این بازدید اظهار کرد: پس از ارائه توضیحاتی در رابطه با معرفی سیمای طرح و اقدامات انجام شده به معاون وزیر نیرو، وی از روند اجرای کار تقدیر و بر برنامه زمانبندی مناسب برای اتمام عملیات اجرایی تاکید کرد.

وی گفت: از جمله اقدامات در دست اجرا برای اتمام این طرح می‌توان به جاده جایگزین به طول ۱.۶ کیلومتر، تکمیل کارهای باقیمانده محوطه سد، بخش شبکه و انتقال آب شامل نصب و راه‌اندازی مجموع شیرهای فشارشکن و تست هیدرولیکی سامانه انتقال اشاره داشت.

فرهادی بیان داشت: تأمین آب شرب، صنعتی و کشاورزی از محل سد شرفشاه انجام می‌شود و این سد در شهرستان گیلانغرب با حجم بیش از ۱۰۱ میلیون مترمکعب بر روی رودخانه «کنگیر» واقع شده و شبکه پایاب آن در شهرستان قصرشیرین توسعه یافته است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای نیز به‌صورت جداگانه از تمام مولفه‌های سد شرفشاه بازدید کرد که در این بازدید مجری طرح جزئیات را مطرح کرد.

گفتنی است؛ سد «شرفشاه» در بخش مرزی سومار - نفت شهر از توابع شهرستان قصرشیرین در غرب کرمانشاه و بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

کد خبر: 73169
  تاریخ خبر : 1403/01/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/30
 مدیر سایت
 157