دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: بازدید سرپرست حوضه آبریز اترک از پروژه‌های آب منطقه‌ای خراسان شمالی+تصاویر

بازدید سرپرست حوضه آبریز اترک از پروژه‌های آب منطقه‌ای خراسان شمالی+تصاویر

سرپرست حوضه آبریز اترک و حوضه‌های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران با حضور در شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان شمالی از نزدیک در جریان روند اجرایی طرح‌های مدیریت منابع آب این استان قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، احمد قندهاری سرپرست حضوه آبریز اترک و حوضه‌های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در این بازدید از روند اجرایی طرح سد و بند انحرافی بش قارداش، پروژه آبگیر سد شیرین دره، پروژه انتقال پساب فاضلاب تصفیه شده بجنورد به پتروشیمی، طرح سد گلمندره و همچنین روند اجرای سد دربند بازدید کرد.

سید عقیل مرتضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی نیز در این بازدید میزان پیشرفت فیزیکی سد بش قارداش را ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: اجرای این طرح به‌دلیل محدودیت منابع مالی متوقف شده بود که خوشبختانه در سال گذشته با اختصاص اعتبار، روند اجرای آن از تسریع یافت و درصورت تامین اعتبارات مورد نیاز طی یک‌سال قابلیت آبگیری خواهد داشت.

وی افزود: پروژه آبگیر سد شیرین دره نیز ۹۴ درصد پیشرفت یافته و با بهره‌برداری از آن مشکل تامین آب بجنورد از این سد در مواقع بحرانی بروز سیلاب و کدورت آب، رفع خواهد شد.

مرتضوی پیشرفت فیزیکی سد گلمندره را نیز بیش از ۹۳ درصد اعلام کرد و گفت: در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، این سد در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: سد دربند نیز در مراحل ابتدایی ساخت است و ۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مهمترین چالش فعلی طرح تامین اعتبارات جهت تسریع در تملک اراضی مورد نیاز و روند اجرایی عملیات می‌باشد.

 گفتنی است، در این بازدید، امید زارعی‌منش معاون مهندسی و تأمین منابع مالی حوضه آبریز اترک حضور داشتند. 

کد خبر: 73172
  تاریخ خبر : 1403/02/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/01
 مدیر روابط عمومی
 76