دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: قانون جهش تولید دانش بنیان فرصتی مناسب برای حل چالش های صنعت آب از دریچه تحقیقات

مدیر نوآوری، توسعه فناوری و پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان:

قانون جهش تولید دانش بنیان فرصتی مناسب برای حل چالش های صنعت آب از دریچه تحقیقات

مدیر نوآوری، توسعه فناوری و پژوهش‌های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان از برگزاری نشست تشریح ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش بنیان و منابع مالی ایجاد شده برای حمایت از تحقیقات و توسعه دانش محور در امور مختلف سازمان خبرداد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، داریوش بهارلویی، با اعلام این خبر اظهار کرد: روز دوشنبه ۲۷ فروردین سال جاری نشستی با مدیران‌عامل شرکت‌های طرف پیمان، نمایندگان پژوهشی، برخی مدیران سازمانی و رئیس پارک علم و فناوری استان در سالن جلسات بازرسی سازمان آب و برق خوزستان با محوریت معافیت‌های مالیاتی، ظرفیت‌های ایجاد منابع مالی جدید برای تحقیق و توسعه و شیوه های استفاده از آن تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه رئیس پارک علم و فناوری خوزستان به تشریح موضوع و تبیین قوانین و ظرفیت های مناسب آن پرداخت.

بهارلویی در ادامه اضافه کرد: در این جلسه مفاد قانون جهش تولید دانش بنیان و دستورالعمل های مرتبط و روش های جاری سازی و سود بردن از ظرفیت ها مورد بحث و تبادل نظر توسط شرکت کنندگان قرار گرفت.

مدیر نوآوری، توسعه فناوری و پژوهش‌های کاربردی تصریح کرد: تامین منابع مالی پژوهش و تحقیق از مسائل و چالش‌های همیشگی بوده که موجب عدم سرمایه گذاری در بخش تحقیقات می شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ظرفیت‌های جدید در کسب منابع مالی با توجه به تبصره و قانون های حمایتی جدید جهش تولید دانش بنیان موسوم به بند ب ماده ۱۱ و ۱۳ و آیین‌نامه های اجرایی ابلاغ شده دولت از طریق معافیت‌های مالیاتی که ظرفیتی مهم و بزرگی را برای همه شرکت‌ها و سازمان ایجاد می‌کند، می‌تواند نقش مهمی در حل این چالش همیشگی ایفا کند.

‌بهارلویی عنوان کرد: حمایت ‌و ‌تعمیق‌ فناوری‌ و ‌استفاده‌ حداکثری ‌از ‌توان ‌شرکت‌های‌ دانش‌بنیان و تشویق سازمان های دولتی به پژوهش و تحقیق، از اهداف مهم این قانون بوده که در این نشست تشریح شد.

وی ضمن تشکر از همراهی مدیران‌عامل شرکت‌های طرف پیمان در پایان خاطرنشان کرد: جهت آشنایی کامل و چگونگی سود بردن از این قوانین وبه کار گیری آن در شرکت‌های تابعه و سازمان، مقرر شد جلساتی با حضور معاونین مالی شرکت‌ها و سایر سطوح مدیریتی و فنی برگزار شود.

کد خبر: 73187
  تاریخ خبر : 1403/02/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/01
 گل گل جم
 64