دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز توسط امور منابع آب شهریار

به همت شرکت آب منطقه‌ا ی‌ تهران انجام شد؛

تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز توسط امور منابع آب شهریار

سرپرست امور منابع آب شهریار، ملارد و شهرقدس از تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز دارای پروانه بهره برداری و جلوگیری از اضافه برداشت حدود324 هزار متر مکعب آب در شهر قدس در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای تهران، فرهاد اکبرپور با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش کارشناسان واحد بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی توسط کارشناسان حقوقی در محدوده عملکرد این امور، با خروج منصوبات غیرمجاز نسبت به جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه مجاز پروانه‌دار به میزان حدود ۳۲۴ هزار مترمکعب در سال آب، از سفره‌های زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور در شهرقدس اقدام شد.

اکبرپور با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 73206
  تاریخ خبر : 1403/02/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/01
 شیخ الاسلامی
 50