دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: اصلاح و به‌روزرسانی تجهیزات خنک‌کننده نیروگاه مسجدسلیمان

اصلاح و به‌روزرسانی تجهیزات خنک‌کننده نیروگاه مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه مسجدسلیمان سازمان آب و برق خوزستان از اصلاح و به‌روزرسانی سیستم بک واش (روتاری فیلتر) کولینگ نیروگاه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، افشین قلی‌پور مدیرعامل شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه مسجد سلیمان گفت: سیستم کولینگ (خنک کاری) یکی از سیستم‌های اصلی هر واحد نیروگاهی است و وظیفه تأمین آب برای خنک کاری تجهیزات مختلف هر واحد شامل اویل کولرهای رادیاتورهای ژنراتور، اویل کولرهای توربین و همچنین خنک کاری سیستم تهویه نیروگاه و ….. را بر عهده دارد.

وی افزود: به علت وجود ذرات و ناخالصی‌های فراوان در آب ورودی به نیروگاه مسجدسلیمان، در مسیر ورودی آب از فیلتر‌های چرخان (روتاری فیلتر) استفاده می‌شود که ذرات و ناخالصی‌ها را جدا کرده و آب را با کیفیت مطلوب به تجهیزات مورد نظر می‌رساند.

 قلی‌پور در ادامه تصریح کرد: با گذشت زمان طولانی بهره‌برداری از این سیستم، تجهیزات مربوطه به تدریج معیوب شده و از مدار خارج شدند که با توجه به اهمیت موضوع در زمان تعمیرات سالیانه واحدها، تجهیزات این سیستم که شامل تهیه فیلتر ساخت داخل طبق مشخصات مورد نیاز بود، تعمیر و اصلاح شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عملیات اصلاح سیستم چرخان روتاری فیلتر شامل تعمیر و اصلاح شیرآلات و همچنین اصلاح مدار کنترل و فرمان است که پس از انجام تعمیرات مورد نیاز، در زمان راه‌اندازی واحدها، این سیستم وارد مدار شده و آب مورد نیاز و با کیفیت مطلوب واحد را در اختیار قسمت‌های مختلف قرار می‌دهد.

کد خبر: 73208
  تاریخ خبر : 1403/02/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/01
 گل گل جم
 99