دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: تلاش‌ها برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه ادامه دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی:

تلاش‌ها برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه ادامه دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار داریم و در سال جاری نیز تلاش بر این خواهد بود که این نگین فیروزه‌ای در وضعیت بهتری قرار گیرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی در این نشست، در نشستی با حضور مدیرعامل، معاونین، اعضای هیئت مدیره و مدیران ستادی و شهرستانی اهداف و سیاست های کاری شرکت در سال ۱۴۰۳ تعیین و مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

مجید رستگاری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی ضمن تشکر از همکاری‌های انجام گرفته طی سال ۱۴۰۲ گفت: خوشبختانه با تلاش و همکاری مدیران و کارشناسان شرکت در سال گذشته علاوه بر محقق شدن اهداف تعیین شده شاهد افزایش چشمگیر درآمدهای شرکت بودیم.

وی افزود: شرایط و اهداف کاری در شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی متفاوت‌تر از سایر استان‌ها بوده و ما برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه را نیز در دستور کار خود داریم و در سال جاری نیز تلاش بر این خواهد بود که این نگین فیروزه‌ای در وضعیت بهتری قرار گیرد.

رستگاری با اشاره به بارش‌های خوب سال آبی جاری گفت: هدف ما تحویل آب با کیفیت برای عموم مردم و همچنین ساماندهی شبکه‌های آبیاری و زهکشی و تعیین الگوی کشت مناسب در این شبکه‌ها برای کاهش هدررفت آب در سطح استان است.

وی در ادامه به برنامه‌های مدیریت آب در بخش کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۳ انسداد چاه‌های غیرمجاز، مدیریت توامان آب و برق، جلوگیری از اضافه برداشت از آبخوان‌های استان، تعیین تکلیف تخصیص‌های بلااستفاده، ساماندهی نیروهای گشت و بازرسی و حفاظت فیزیکی از سدها در دستور کار قرار گرفته و در کنار اهداف کلانی همچون چندین هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی این موارد نیز با جدیت بیشتری پیگیری و اجرا خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای افزود: سال گذشته سال کاری خوبی برای شرکت آب منطقه‌ای استان بود و همه همکاران با پیگیری، همت و تلاش مضاعف توانستند شرکت آب منطقه‌ای را از شرکت زیانده تبدیل به شرکت سودده کنند که این در نوع خود بی‌نظیر و شایان تقدیر و تشکر است.

در ادامه معاونان و اعضای هیئت مدیره شرکت طی سخنانی ضمن تشکر از تلاش‌های مدیران شرکت، برنامه‌های حوزه کاری خود را مطرح کردند.

همچنین در این نشست، مدیران امور و روسای ادارات منابع آب تابعه ضمن به اشتراک گذاشتن تجربیات کاری سال ۱۴۰۲ به بیان برنامه‌ها و چالش‌های حوزه کاری خود پرداختند.

در پایان مراسم نیز از مدیران و رؤسای تأثیرگذار در پیشبرد اهداف شرکت با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

کد خبر: 73234
  تاریخ خبر : 1403/02/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/02
 دبیر خبر
 102