دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: استان گلستان تا ۱۴۲۵ به ۱۸۲ میلیون متر مکعب آب شرب نیاز دارد

در بازدید سرپرست حوضه آبریز اترک از پروژه‌های عمرانی آب منطقه‌ای گلستان مطرح شد؛

استان گلستان تا ۱۴۲۵ به ۱۸۲ میلیون متر مکعب آب شرب نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: براساس طرح جامع آب شرب استان که براساس افق ۱۴۲۵ مطالعه شده، نیاز آب شرب استان ۱۸۲ میلیون متر مکعب است و مقرر شده که از سه منبع آب زیرزمینی، آب‌های سطحی و شیرین‌سازی آب دریا تأمین شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، احمد قندهاری سرپرست حوضه آبریز اترک و حوضه‌های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران از برخی طرح‌های عمرانی شرکت آب منطقه‌ای گلستان بازدید کرد و در نشست با مدیرعامل و مدیران شرکت آب منطقه‌ای استان بر تلاش مضاعف برای تسریع در اتمام این طرح‌ها تأکید کرد.

قندهاری اظهار کرد: در خصوص طرح‌های آبرسانی اقدامات مناسبی در این شرکت انجام شده است؛ امسال نیز باید با تلاش همکاران شرکت و تخصیص اعتبارات باقی مانده، پروژه‌های نیمه تمام به پایان برسد و امیدوار هستیم کمترین تنش را در بخش شرب در سال جاری در استان شاهد باشیم.

وی بیان کرد: سد نرماب از جمله طرح‌های مهم استان است که بخش عمده آن به پایان رسیده است و نیازمند جدیت همه عوامل در استان و سطح ملی برای اتمام طرح هستیم.

ایرج حیدریان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان در حال حاضر طرح‌های مهمی چون سد نرماب، شیرین‌سازی آب دریا و طرح‌های آبرسانی را در دست اجرا دارد که با تلاش و جدیت همکاران در حال انجام است.

وی بیان کرد: براساس طرح جامع آب شرب استان که براساس افق ۱۴۲۵ مطالعه شده، نیاز آب شرب استان ۱۸۲ میلیون متر مکعب است و مقرر شده که از سه منبع آب زیرزمینی، آب‌های سطحی (سدهای در دست احداث) و پیگیری شیرین‌سازی آب دریا تأمین شود.

حیدریان بیان کرد: در بخش شیرین‌سازی که قرار است آب شرب غرب استان را تأمین کند، اخذ مجوز ۳۶ میلیون مترمکعب از آب دریا انجام شده و مجوز محیط زیست و پدافند غیرعامل آن گرفته شده است که کل طرح با قیمت‌های ۱۴۰۲ حدود ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی تصریح کرد: در سال جاری برای آبرسانی به گرگان ۴ چاه تحویل می‌شود و چهار مخزن هم در دست اجراست که دو مخزن تا اوایل تابستان به بهره‌برداری می‌رسد و بقیه مخازن در صورت تخصیص اعتبار مناسب به بهره‌برداری خواهد رسید.

کد خبر: 73260
  تاریخ خبر : 1403/02/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/03
 روابط عمومی
 143