دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: انسداد بیش از یک‌هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در البرز

طی یک گذشته انجام شده است؛

انسداد بیش از یک‌هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در البرز

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز گفت: سال گذشته بیش از یک‌هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در استان البرز شناسایی و مسدود شد بر همین اساس برنامه تشدید نظارت بر منابع آب زیرزمینی در دستور کار سال 1403 شرکت آب منطقه‌ای البرز قرار گرفته است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای البرز، داوود نجفیان با بیان این مطلب اظهار داشت: اکنون ظرفیت آب‌های سطحی و زیرزمینی استان البرز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب است که سالانه بیش از یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب آن مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از یک‌هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در استان البرز شناسایی و مسدود شد که امسال شمار زیادی چاه غیرمجاز در این استان رفع اثر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: وضعیت سفره‌های زیر زمینی استان و حتی سدها مناسب نیست و باید مدیریت آب را با جدیت دنبال کنیم.

وی تاکید کرد: امروز این استان برای نجات سفره‌های زیر زمینی آب طرح‌های مختلفی تعریف کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به تکمیل دو پروژه تغذیه مصنوعی دشت‌های کرج و ساوجبلاغ اشاره کرد.

نجفیان ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع آبی یکی از اقدامات موثر برای کاهش مصرف آب در استان البرز و سایر مناطق کشور توجه به ترویج کشت تکلیفی است؛ باید نحوه کشت از اختیاری به تکلیفی تبدیل و متناسب با وضعیت آب و هوا الگوی کشت تعیین شود.

وی اظهار کرد: استفاده از آب‌های بازچرخانی شده برای بخش کشاورزی و صنعت البرز در اولویت کاری استان البرز قرار گرفته و در این زمینه زیر ساخت‌های مناسب تامین شده است.

کد خبر: 73301
  تاریخ خبر : 1403/02/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/04
 عباس کیخایی
 104