دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: بازدید مدیرکل دیوان محاسبات و معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی از طرح‌های مدیریت آب استان

بازدید مدیرکل دیوان محاسبات و معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی از طرح‌های مدیریت آب استان

مدیرکل دیوان محاسبات خراسان شمالی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از روند اجرایی سد و بند انحرافی بش قارداش، سد گلمندره ، سد دربند و آبگیر شناور سد شیرین دره بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، رشیدی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در بازدید از سد و بند انحرافی بش قارداش با اشاره به عملکرد موفق شرکت آب منطقه‌‍ای در جذب اعتبارات ملی و اعتبارات مصوب سفر هیئت دولت به استان، فعالیت و تلاش کارکنان این شرکت را رضایت بخش خواند و گفت: این شرکت جزو دستگاه‌های فعال استان است.

مدیرکل دیوان محاسبات استان خراسان شمالی نیز در بازدید از روند عملیات اجرایی سد گلمندره و سد دربند ضمن تقدیر از تلاش‌ها در تسریع فعالیت‌های اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های مدیریت آب استان، بر تسریع در پیگیری و تامین اعتبارات به منظور تکمیل طرح‌ها تاکید کرد.

وی گفت: باتوجه به تغییرات اقلیم و کم بارشی طی سال‌های اخیر در استان، تامین و مدیریت منابع آب به ویژه در بخش مدیریت مصرف، بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی نیز در این بازدیدها گفت: طرح آبگیر شناور سد شرین دره با هدف افزایش کیفیت آب در زمان ورود سیلاب به مخزن سد اجرا شده است.

مهندس سید عقیل مرتضوی افزود: سد گلمندره تاکنون بیش از ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مخزن آن گنجایش ذخیره ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب آب را دارد.

وی هدف از ساخت این سد را  کنترل سیلاب ورودی به جنگل گلستان، بهبود وضعیت کشاورزی در اراضی پایاب و رونق وضعیت صنعت و اقتصاد در منطقه ذکر کرد و اظهار داشت: با بهره برداری از این سد سالانه ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب آب برای پوشش یک هزار هکتار از زمین‌های پایین دست تنظیم می شود.

کد خبر: 73303
  تاریخ خبر : 1403/02/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/04
 مدیر روابط عمومی
 69