دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: فرهنگ صحیح مصرف منابع آب باید به مردم آموزش داده شود

در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان لنده مطرح شد؛

فرهنگ صحیح مصرف منابع آب باید به مردم آموزش داده شود

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان لنده با هدف صیانت از منابع آبی و سازگاری با کم آبی با حضور اعضای این شورا در فرمانداری شهرستان، برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، هادی خاضعی‌پور، رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های کهگیلویه و لنده با اشاره به خشکسالی‌های چند سال گذشته و افت شدید سفره منابع آب زیرزمینی، لزوم برنامه‌ریزی، صیانت، مراقبت و مدیریت منابع آب شرب و کشاورزی را بیش از گذشته دانست و گفت: لازم است تا نسبت به اعمال مدیریت صحیح منابع آب و مصرف بهینه توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه قسمتی از رودخانه مارون در محدوده شهرستان لنده است، به منظور تأمین آب اراضی، در صورت داشتن شرایط و پتانسیل آبیاری، صدور مجوز با طی مراحل قانونی محدودیت ندارد.

خاضعی‌پور با تأکید بر آگاهی‌بخشی به مردم به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب تصریح کرد: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود تا آنها حداکثر بهره‌برداری مفید و بهینه را داشته باشند.

رئیس اداره منابع آب شهرستان‌های کهگیلویه و لنده با بیان اینکه بر اساس ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب، بستر رودخانه‌ها در اختیار حکومت جمهوری اسلامی ایران است و تولیت آن به وزارت نیرو و در استان شرکت آب منطقه‌ای گذاشته شده است، تأکید کرد: طبق این قانون، هرگونه تجاوز به اراضی بستر و حریم رودخانه ممنوع است و از مردم تقاضا داریم نسبت به تصرف بستر، خاکریزی و تغییر کاربری اراضی واقع در بستر و حریم رودخانه‌ها جداً خودداری کنند.

خاضعی‌پور گفت: جلوگیری از حفر چاه غیرمجاز و پر و مسلوب‌المنفعه کردن چاه‌های غیرمجاز محفوره و رفع تصرفات اراضی بستر رودخانه‌ها در اولویت کاری این اداره قرار دارد.

کد خبر: 73317
  تاریخ خبر : 1403/02/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/04
 مسئول روابط عمومی
 63