دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: اصلاح سازه‌های تقاطعی فاقد آبگذری در اولویت دستگاه‌ها باشد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای:

اصلاح سازه‌های تقاطعی فاقد آبگذری در اولویت دستگاه‌ها باشد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان بر ضرورت اصلاح سازه‌های تقاطعی فاقد آبگذری تأکید کرد و گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب، دستگاه‌های اجرایی مربوط این مهم را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار دهند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، حمید احسانی شامگاه گذشته در سومین جلسه ستاد مدیریت شرایط اضطراری شرکت که به ریاست مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد اظهار داشت: اصلاح سازه‌های تقاطعی فاقد آبگذری مورد توجه ویژه قرار گرفته و نقاط حادثه‌خیز با در نظر گرفتن اولویت، به مراجع ذیصلاح و دستگاه مربوطه اطلاع‌رسانی شود تا اقدام لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه اصلاح سازه‌های تقاطعی به تخلیه ایمن سیلاب کمک می‌کند، گفت: باید این سازه‌های خطرآفرین شناسایی و اقدام لازم برای عبور ایمن سیلاب در اسرع وقت انجام شود.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان بر ضرورت آماده باش مدیران ستادی و تمام اعضای ستاد مدیریت سیلاب و کمیته شرایط اضطراری شرکت تأکید کرد و گفت: وضعیت بارندگی هر یک از شهرستان‌ها تا پایان خروج جبهه بارشی از استان به طور مستمر در کانال مجازی مدیریت سیلاب این شرکت اطلاع رسانی شود.

احسانی همچنین از مدیران امور منابع آب شهرستان‌ها و متصدیان ایستگاه‌های هواشناسی و هیدرومتری خواست تا با کارکنان دفتر مطالعات پایه شرکت برای اعلام هشدار سیلاب ایستگاه‌ها تا اطلاع ثانوی ارتباط مداوم داشته باشند و گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب سطحی ضمن آمادگی لازم نسبت به محدوده کاری خود در تمامی رودخانه‌ها و مسیرهای استان حضور فعال داشته باشند.

وی بر ضرورت هماهنگی لازم با شرکت آبفا استان به منظور ذخیره‌سازی حداکثری در مخازن ذخیره آب در زمان وقوع سیلاب‌های احتمالی تأکید کرد و گفت: باید با اداره عشایری استان مکاتبات لازم برای اطلاع‌رسانی درباره هشدارهای سازمان هواشناسی و وقوع سیلاب‌های احتمالی در مناطق ییلاقی انجام شود.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی استان گفت: مردم هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از توقف در بستر و حاشیه‌های رودخانه‌های مستعد سیلاب خودداری کنند.

گفتنی است، خودداری از تردد و توقف در مسیرها و جاده‌های حاشیه و بستر رودخانه‌ها، عدم حضور مسافران و گردشگران در مناطق پست و بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مناطق ساحلی، عدم عبور از سازه‌های تقاطعی و پل‌های رودخانه‌های سیلابی، آمادگی حداکثری تمامی دستگاه‌های اجرایی خدماتی و امدادی و تجهیز گروه‌های عملیاتی، پاکسازی و بازگشایی کامل مجاری آبی رودخانه‌ها و سازه‌های تقاطعی به ویژه مراکز جمعیتی و تخلیه اماکن و مراکز جمعیتی در معرض و مسیر سیلاب از مهمترین توصیه‌های سرپرست شرکت آب منطقه‌ای سمنان بود که نیاز است مردم و دستگاه‌های اجرایی به علت صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان در دستور کار قرار دهند.

کد خبر: 73322
  تاریخ خبر : 1403/02/04
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/05
 اخبار و روابط عمومی
 34