شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: نشست هم‌اندیشی نظام فنی و اجرایی با مدیران دفاتر قراردادهای بخش آب کشور» برگزار شد

به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای یزد؛

نشست هم‌اندیشی نظام فنی و اجرایی با مدیران دفاتر قراردادهای بخش آب کشور» برگزار شد

نشست دو روزه «نظام فنی و اجرایی با مدیران دفاتر قراردادهای بخش آب کشور» به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای یزد برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد، در راستای برگزاری نشست‌های دوره‌ای نظام فنی و اجرایی با دفاتر قراردادهای بخش آب کشور که با هدف ایجاد بستر مناسب برای گسترش تعاملات اثرگذار و تبادلِ دانش عوامل نظام فنی و اجراییِ شرکت‌های تابعه و ستاد و ارتقای کیفی نظام فنی و اجرایی کشور و همچنین افزایش کارآمدی آن در مجموعه بخش آب کشور، دومین نشست نظام فنی و اجرایی با مدیران قراردادها برگزار شد.

جواد محجوبی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد در سخنرانی مراسم آغاز این نشست، ضمن عرض خیر مقدم و تأکید بر ضرورت استمرار اینگونه نشست‌ها و کاربردی بودن مباحث مطرح شده در این جلسات، ضمن طرح پاره‌ای از چالش‌های موجود در اجرای نظام فنی و اجرایی یکپارچه، اظهار امیدواری کرد که نتابج حاصل از اینگونه نشست‌ها در رفع چالش‌های این حوزه مثمر ثمر باشد.

در ادامه، جواد حاجیانی بوشهریان سرپرست دفتر راهبری و نظارت بر آب و فاضلاب شهری و روستایی معاونت آب و آبفا و  مرجان رفیعی رئیس گروه نظام فنی و اجرایی شرکت مدیریت منابع آب ایران به تبیین اقدامات انجام شده در قالب برنامه‌های اقدام کارگروه نظام فنی، اجرایی و بهره‌بردای آب و آبفا متشکل از نمایندگان عوامل نظام فنی و اجرایی (خبرگان آب، آبفا و نظام فنی و اجرایی کشور و نمایندگان نهادهای صنفی اعم از جامعه مهندسان مشاور و انجمن‌های صنفی حوزه آب و آبفا) در چهار بخش مدیریتی، قراردادی، مالی و قیمت و همچنین سرمایه‌گذاری و نقش این کارگروه در تحقق تأکیدات وزیر نیرو پرداختند. 

در ادامه برنامه‌های این نشست دو روزه، مباحث مختلف مربوط به اجرای ضوابط نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور در چهار بخش پیش‌گفته توسط مدیران و کارشناسان دفاتر قراردادهای بخش آب کشور، دفتر امور مشاوران و پیمانکاران سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین خبرگان بخش خصوصی مطرح و مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. این نشست پس از جمع‌بندی نتایج مثبت حاصل از آن به پایان رسید.

گفتنی است، این نشست با مشارکت دفتر توسعه نظام‌های فنی، بهره‌برداری و دیسپاچینگ برقآبی معاونت تلفیق و تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران و دفتر راهبری و نظارت بر آب و فاضلاب شهری و روستایی معاونت آب و آبفا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نوزدهم و بیستم اردیبهشت ماه به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای یزد برگزار شد.

کد خبر: 73653
  تاریخ خبر : 1403/02/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/25
 روابط عمومی
 196