شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های مهم آبی کهگیلویه و بویراحمد

در گزارش مدیرعامل آب منطقه‌ای استان به رئیس قوه قضائیه عنوان شد؛

گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی با اجرای پروژه‌های مهم آبی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های مهم آب استان حداقل ۵۰ هزار هکتار اراضی دیم به آبی تبدیل شده و گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی در بخش کشاورزی و صنایع وابسته ایجاد خواهد شد که چالش‌های اجتماعی را مرتفع می‌کند.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، آرش مصلح مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس قوه قضائیه، وزیر دادگستری، معاونان و مدیران ارشد قضایی کشور و مقامات استانی برگزار شد، به‌عنوان سخنران ویژه گزارشی از سیمای آب استان کهگیلویه و بویراحمد ارائه کرد.

وی اظهار داشت: رویکردهای مقام عالی و مجموعه وزارت نیرو و نیز توجه ویژه دولت مردمی به بخش آب، رشد چشمگیر اعتبارت عمرانی و مجموعه برنامه‌های حفاظت کمی و کیفی منابع آب سطحی و زیرزمینی موجب تحولی شگرف در زمینه رفع مشکلات آب استان شده است.

وی بیان کرد: پروژه‌های مهم و اولویت‌‌دار آب استان که با نگاه ویژه وزیر نیرو و معاون وزیر در امور آب و ابفا با سرعت مطلوب در حال اجراست، علاوه بر نقش اثرگذار در تولید، امنیت غذایی، تأمین آب شرب پایدار و مطمئن، افزایش تولید انرژی برقابی و رضایت مردم، باعث کاهش مستقیم حجم پرونده‌های قضایی و نیز مراجعه‌کنندگان دستگاه قضا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، بخشی از مشکلات فعلی استان را بیکاری برشمرد و گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های مهم آب استان حداقل ۵۰ هزار هکتار اراضی دیم به آبی تبدیل خواهد شد.

مصلح خاطرنشان کرد: با این اقدام سالیانه گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی در بخش کشاورزی و صنایع وابسته ایجاد خواهد شد و چالش‌های اجتماعی را مرتفع خواهد کرد.

وی با بیان اینکه طی سه سال اخیر و با همکاری قوه قضاییه، ۴۵۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شده، از دستگاه قضایی و سازمان بازرسی استان که در تمام بخش‌ها و مأموریت‌‌های حوزه آب با شرکت آب منطقه‌ای استان همکاری دارند، در حضور رئیس قوه قضائیه قدردانی کرد.

کد خبر: 73812
  تاریخ خبر : 1403/02/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/27
 زهرا بقولی‌زاده
 78