شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: آب شهر همدان هیچ آلودگی ندارد

استاد تمام گروه مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه:

آب شهر همدان هیچ آلودگی ندارد

استاد تمام گروه مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه آب شهر همدان هیچ آلودگی ندارد، گفت: بر اساس رسالتی که دارم به مردم شهر عزیز همدان اعلام می‌کنم آب شهر همدان با توجه به تمهیدات انجام شده در تصفیه‌خانه شیخی‌جان از لحاظ آرسنیک هیچ آلودگی ندارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، پروفسور هوشنگ قمرنیا که دکتری مهندسی آب خود را از دانشگاه نیوکاسل انگلستان گرفته است، اظهار داشت: در طرح تحقیقاتی که دو سال پیش انجام شد، کیفیت آب سد تالوار بررسی و به مسئولین همدان پیشنهاد شد که آب سد تالوار باید استاندارد لازم را داشته باشد تا به مصرف شرب برسد.

وی افزود: طی این دو سال کیفیت آب سد تالوار و شهر همدان مورد بررسی‌های مختلف قرار گرفته است و در این مدت متوجه شدیم با تمهیداتی که در تصفیه‌خانه شیخی‌جان اتفاق افتاده، خوشبختانه میزان آرسنیک موجود در آب بسیار پایین‌تر از حد استاندارد جهانی و همچنین استاندارد کشور است.

قمرنیا خاطرنشان کرد: بر اساس رسالتی که دارم به مردم شهر عزیز همدان اعلام می‌کنم آب شهر همدان با توجه به تمهیدات انجام شده در تصفیه‌خانه شیخی‌جان از لحاظ آرسنیک هیچ آلودگی ندارد.

کد خبر: 73827
  تاریخ خبر : 1403/02/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/29
 علی
 55