شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: سد میجران سرریز کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران:

سد میجران سرریز کرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: بارش‌های مناسب روزهای اخیر در سراسر استان تأثیر خوبی روی منابع آبی گذاشت و علاوه بر سرریز سد البرز در سوادکوه شمالی باعث پر شدن مخزن سد میجران رامسر و سرریز این سد نیز شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حیدر داوودیان مدیرعامل شرکت اظهار کرد: خوشبختانه در روزهای گذشته شاهد بارش‌های خوبی بودیم که در غرب مازندران منجر به سرریز سد هشت میلیون مترمکعبی میجران شد.

وی افزود: ذخیره آب سد میجران پیش از بارندگی پایان اردیبهشت ۷.۵ میلیون متر مکعب بود که با بارش ۱۲۲ میلیمتری باران به تراز سرریز یعنی ۸.۰۷ میلیون مترمکعب رسید. این سد نقش مهمی در تامین آب آشامیدنی شهرستان رامسر دارد و بخشی از آب ذخیره شده آن نیز برای بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: مجموع ذخیره آب سدهای استان پس از بارش‌های پایان اردیبهشت به ۲۵۴ میلیون متر مکعب رسید که ۱۰۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی افزود: ذخیره سد گلورد نیز که هنوز به طور کامل آبگیری نشده در حال حاضر ۱۵.۷میلیون متر مکعب است که مجموع آب موجود در سدهای استان را به ۲۷۰ میلیون مترمکعب رسانده است.

به گفته داوودیان آب موجود در سد شهید رجایی ساری در حال حاضر حدود ۹۱ میلیون متر مکعب است و سد آیت‌الله صالحی مازندرانی سوادکوه شمالی هم هفته گذشته سرریز کرد.

کد خبر: 73996
  تاریخ خبر : 1403/03/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/05
 مدیر روابط عمومی
 76