شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: سد اکباتان در آستانه سرریز قرار گرفت

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:

سد اکباتان در آستانه سرریز قرار گرفت

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: سد اکباتان دومین سد استان همدان در آستانه سرریز قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، رضا اخلاص‌مند مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: سد اکباتان با حجم ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب ذخیره به زودی سرریز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سد اکباتان به عنوان یک ذخیره استراتژیک تامین آب شرب برای شهر همداناست گفت: اگر هم‌چون گذشته از منبع ذخیره سد اکباتان جهت مصارف شرب شهر در فصل‌های غیر زراعی که رودخانه‌های عباس آباد، دره مرادبیگ و خاکو آب کافی برای طرح اختلاط آب دارند، استفاده می‌شد قطعاً امروز حتی نیمی از سد پر نشده بود.

اخلاص‌مند تاکید کرد: بارندگی‌های خوب سال‌جاری، مدیریت منابع و مصارف و کنترل در رودخانه‌های بالا دست سد اکباتان علت اصلی ذخیره خوب در سد اکباتان است.

 وی از تامین بخشی از آب شرب شهر همدان و حق آبه کشاورزی پایین دست سد افزود: با توجه به شروع فصل زراعی و آبیاری باغات، از هفته گذشته بخشی از آب شرب شهر همدان از سد اکباتان در حال تامین شدن است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از مردم شریف استان همدان درخواست دارم همچون گذشته مدیریت مصرف آب را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ما را در موضوع تامین آب در تمام بخش ها کشاورزی ،شرب و صنعت یاری نمایند.

گفتنی است؛ سد اکباتان در ۵ کیلومتری جنوب شهر همدان احداث شد و با حجم مخزن ۳۴ میلیون  و ۵۰۰ هزار مترمکعب است.

کد خبر: 74032
  تاریخ خبر : 1403/03/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/06
 علی
 82