شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: سد «بالاخانلو» به‌زودی آبگیری می‌شود

سد «بالاخانلو» به‌زودی آبگیری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: سد بالاخانلو با هدف تأمین بخشی از نیاز آب شرب جنوب استان به‌زودی با توان و تجربه نیروهای متخصص داخلی به مرحله آبگیری می‌رسد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای قزوین، منصور ستوده مدیرعامل و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای قزوین با هدف بررسی آخرین وضعیت و شرایط سد بالاخانلو از مراحل اجرایی این سد بازدید به‌عمل آوردند.

ستوده در حاشیه این بازدید اظهار داشت: سد بالاخانلو با هدف تأمین بخشی از نیاز آب شرب ۵ شهر و ۳۰ روستای جنوب استان، بهبود آبیاری ۴۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست و تأمین حق‌آبه محیط زیست بر روی رودخانه حاجی عرب در حال احداث است.

ستوده افزود: این سد در حال حاضر ۸۴.۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تلاش شبانه‌روزی عوامل اجرایی در نیمه اول سال جاری آبگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین با اشاره به وضعیت اعتباری پروژه و بیان این موضوع که تأمین‌ بخشی از منابع مالی این پروژه از مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان بوده، تصریح کرد: کل اعتبارات مورد نیاز این پروژه ۱۴۵۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۵۱۰۰ میلیارد ریال منابع مالی به پروژه تزریق شده است.

ستوده گفت: انجام عملیات تکمیلی سرسره آبگیر، سرریز، اتاق کنترل و شیرآلات و نصب تجهیزات مکانیکال و ابزار دقیق از جمله اقدامات در دست اجراء برای آماده‌سازی پروژه جهت آبگیری است.

وی یادآور شد: تخصیص به موقع اعتبارات، تملک اراضی و جابجایی ساکنین اراضی تملک شده تا قبل از شروع آبگیری سد از جمله چالش‌ها و مشکلات پیش‌روی پروژه هستند.

کد خبر: 74077
  تاریخ خبر : 1403/03/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/08
 خواجوی
 54