شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی - پژوهشی شرکت آب منطقه‌ای با دانشگاه صنعتی بیرجند

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی - پژوهشی شرکت آب منطقه‌ای با دانشگاه صنعتی بیرجند

تفاهم‌نامه همکاری آموزشی - پژوهشی بین دانشگاه صنعتی بیرجند و شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی منعقد و امضا شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در این مراسم با اشاره به محدودیت شدید منابع آبی در استان گفت: بستر و زیرساخت انجام هر گونه فرآیند و فعالیت‌ اعم از اقتصادی، عمرانی و ... در استان موضوع تأمین آب می‌باشد که اگر به این مهم توجه نشود رسیدن به توسعه پایدار در استان با چالش مواجه خواهد شد چرا که وقتی آب نباشد توسعه ای نیز صورت نخواهد پذیرفت.

عباس سارانی با اشاره به اهمیت ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی با دانشگاه‌ها اظهار کرد: از طرح ها و ایده‌های دانشگاه‌های استان در حوزه علمی و پژوهشی برای مباحث مدیریت منابع آب استقبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: ارتباط بین صنعت و دانشگاه نقش مهمی در راهبرد شرکت ها داشته و هرچه این ارتباط قوی تر باشد برنامه‌ها و اقدامات مطلوبتری ارایه و اجرا خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در زمینه تامین و مصرف آب در بخش‌های مختلف باید برنامه داشته باشیم عنوان کرد: برای استفاده از پساب و جایگزینی آن با آب فضای سبز و صنایع برنامه داریم که دانشگاه نیز می‌تواند در اجرای صحیح آن و برنامه‌های آتی ما را یاری کند.

سارانی تاکید کرد: آب مساله اصلی استان است و باید اولویت همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و به خصوص دانشگاه‌های استان قرار بگیرد تا در آینده با مشکل تنش و کم آبی مواجه نشویم.

رئیس دانشگاه صنعتی بیرجند هم گفت: امیدواریم این تفاهم نامه شروعی برای همکاری‌های بعدی شود.

دکتر رضاپور افزود: دانشگاه صنعتی بیرجند دانشگاهی جوان با اعضای هیات علمی نخبه است که اکثر اعضای هیات علمی آن فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر کشور هستند.

وی بیان کرد: اکنون رشته‌های متنوعی از جمله در حوزه صنایع، زمین شناسی، مهندسی کامپیوتر و سایر داریم اما در زمینه آب رشته تخصصی نداریم ولی مهندسان عمران به صورت تخصصی در این زمینه کار می‌کنند و تجربیات خوبی کسب کرده‌اند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم از این تجربیات به نحو احسن استفاده کنیم و همکاری بین دانشگاه صنعتی و شرکت آب منطقه‌ای ادامه یابد و تقویت شود.

کد خبر: 74090
  تاریخ خبر : 1403/03/07
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/08
 مدیر روابط عمومی سایت
 250