شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: سد آبسرده شهرستان بروجرد تا پایان سال‌جاری آبگیری می‌شود

سد آبسرده شهرستان بروجرد تا پایان سال‌جاری آبگیری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: سد آبسرده شهرستان بروجرد درحال حاضر ۵۰.۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال‌جاری آبگیری می‌شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای لرستان، داریوش حسن‌نژاد در بازدید از پروژه سد آبسرده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با پیگیری‌های به‌عمل آمده از سوی نمایندگان شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی وشرکت آب منطقه‌ای استان، مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه سال۱۴۰۳ به این پروژه اختصاص یافته است که قرار است مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان آن به‌صورت تنخواه از سوی وزارت نیرو جهت تکمیل این پروژه دراختیار شرکت آب منطقه ای قرار گیرد.
وی افزود: تا کنون مبلغ ۲۳۴ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این سد هزینه شده است و برای تکمیل آن مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان بیان کرد: این پروژه درحال حاضر ۵۰.۲۸درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تمام تلاش خودرا بکار می‌گیریم که تا پایان سال جاری سد آبسرده به مرحله آبگیری برسد و با به بهره‌برداری رسیدن این پروژه، زمینه اشتغال ۲۱۰۰ نفر ایجاد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: هدف از احداث این سد تامین بخشی از آب شرب شهر بروجردبه میزان ۱۷میلیون متر مکعب، تامین آب برای بهبود ۴۲۰۰هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد، تامین آب صنعت و کنترل سیلاب منطقه است.
گفتنی است، سد آبسرده در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر بروجرد واقع شده است. این سد از نوع خاکی با هسته رسی با ارتفاع ۸۵ متر ، طول تاج ۴۲۵متر  و سطح شبکه ۴۲۰۰ هکتار می‌باشد. 

 

کد خبر: 74095
  تاریخ خبر : 1403/03/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/08
 روابط عمومی
 45