شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: پروژه انتقال آب از تالوار یادگار رئیس‌جمهور شهید در همدان است

پروژه انتقال آب از تالوار یادگار رئیس‌جمهور شهید در همدان است

استاندار همدان با تأکید براینکه بارش نزدیک به ۴۰۰ میلیمتری باران در همدان، بعد از خشکسالی‌های اخیر کم نظیر بوده است گفت: پروژه انتقال آب از تالوار به همدان یادگار رئیس جمهور شهید در همدان است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت اب منطقه‌ای همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در آیین شکرگزاری سرریز سداکباتان و گرامیداشت شهدای خدمت، اظهارکرد: فراموش نمی‌کنیم آیت‌الله رئیسی در طول عمر خود منشا خدمات بسیار ارزشمندی برای نظام و در طول دوران ریاست جمهوری خود منشا اثرات زیادی بودند که انتقال آب از تالوار به همدان یکی از یادگاری‌های رئیس جمهور شهید بود.

وی با بیان اینکه در استان همدان یادگاری‌های بسیاری از آیت‌الله شهید رئیسی بر جای مانده است، خاطرنشان کرد: با توجه به بحران رخ داده در سال ۱۴۰۱، با دستور شهید رئیسی اعتبار ویژه‌ای به پروژه انتقال آب اختصاص یافت که به وسیله این اقدام توانستیم این پروژه را ظرف شش ماه به نتیجه برسانیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه بسیار پیشرفته‌ای نیز در این زمینه ساخته شده است، اظهارکرد: نصب دستگاه اُزون‌زنی که از جمله طرح‌های قول داده شده از طرف وزیر نیرو است، موجب بهبود طعم آب نیز خواهد شد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه اقدام فراگیر و همه جانبه باعث شد انتقال آب به همدان انجام شود، یادآور شد: بعد از بحران آب مجبور بودیم منابع آب را مدیریت کنیم به طوری که در این زمینه شرکت‌های صنعت آب با هماهنگی یکدیگر، ورودی و خروجی سد اکباتان را کنترل و اقدامات بسیار خوبی انجام دادند و توانستند منابع آبی را مدیریت کنند.

وی افزود: سال گذشته با توجه به ذخیره ۱۵ میلیون مترمکعبی آب در سد اکباتان، حدود ۱.۵ میلیون مترمکعب جهت جلوگیری از آسیب به باغات و مزارع کشاورزی به کشاورزان اختصاص یافت؛ امسال نیز با توجه به ذخیره خوبی که توانستیم با مراقبت از منابع آب سد اکباتان داشته باشیم، سهم کشاورزان نیز تخصیص داده خواهد شد.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه لازم است موضوع فرهنگسازی برای مصرف آب در دستور کار ائمه جمعه، اصحاب رسانه و صدا و سیما قرار گیرد، اظهارکرد: این منبع حداکثر برای چهار ماه می‌تواند کفایت دهد، بنابراین باید در طول سال مدیریت شود و حداکثر نصف میزان ذخیره استفاده شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به آغاز به کار مجلس دوازدهم، افزود: با رعایت چهار اصل توصیه شده توسط مقام معظم رهبری و با مشارکت حداکثری همراه با انسجام و هماهنگی، با امنیت پایدار و با ثبات انتخابات را برگزار خواهیم کرد.

کد خبر: 74107
  تاریخ خبر : 1403/03/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/08
 علی
 55