شنبه, 26 خرداد 1403
مشروح خبر :: پیگیری مستمر اجرای طرح آبرسانی فدک مصوبه سفر رئیس جمهور شهید و از اهداف اصلی وزارت نیرو است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا:

پیگیری مستمر اجرای طرح آبرسانی فدک مصوبه سفر رئیس جمهور شهید و از اهداف اصلی وزارت نیرو است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: پیگیری مستمر اجرای پروژه عظیم طرح آبرسانی فدک که از مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان خوزستان است، جزو اهداف اصلی وزارت نیرو در رفع مشکلات منطقه شمال شرق خوزستان، قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، جلسه کارگروه تخصصی بررسی گزینه‌های احداث آبگیر و تونل انتقال طرح آبرسانی به شهرهای شمال شرق خوزستان از سد کارون ۳ (فدک) امروز با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان آب و برق خوزستان، مشاوران و جمعی از نخبگان صنعت آب و برق ایران و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به میزبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

در این جلسه پس از ارائه توضیحات اولیه طرح توسط مظفری شمسی رئیس کارگروه تخصصی، محمد جوان‌بخت معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهوری و هیئت همراه، بر  اجرای هرچه سریعتر طرح آبرسانی فدک که نیاز آب شرب ۷ شهر و ۶۸۹ روستای شمال شرق خوزستان و همچنین آب کشاورزی دشت‌های ایذه و باغملک را از سد کارون ۳ تا افق سال ۱۴۲۵ تأمین می‌کند، تأکید کرد.

وی همچنین پیگیری مستمر اجرای این پروژه که از مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان خوزستان است، را جزو اهداف اصلی وزارت نیرو در رفع مشکلات منطقه شمال شرق خوزستان، خواند. 

جوان‌بخت همچنین تأکید کرد: با توجه به اهمیت این طرح عظیم ملی، ضرورت دارد تا تمامی بخش‌های این پروژه اعم از آبگیر و تونل انتقال پس بررسی همه جانبه و دقیق کارشناسی، از لحاظ فنی و اقتصادی، اجرا شود.

معاون وزیر نیرو همچنین از همگرایی صورت گرفته بین سازمان آب و برق خوزستان و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در برگزاری جلسات فشرده کارشناسی و تلاش‌های صورت گرفته به منظور تسریع در اجرای هر چه سریعتر پروژه، تقدیر کرد و جلسه برگزار شده روز جاری را نقطه عطفی در پیشبرد اهداف تدوین شده طرح، دانست.

در ادامه این جلسه نیز مشاوران و پیمانکار طرح، نسبت به ارائه طرح‌های خود اقدام کرده و مسائل فنی آبگیر و تونل طرح در طرح‌های اولیه و پیشنهادی مورد بحث و تبادل نظر اعضای کارگروه تخصصی قرار گرفت.

کد خبر: 74118
  تاریخ خبر : 1403/03/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/08
 معصومه خداوردیان
 132