پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: موافقت با تخصیص منابع آب‌ نامتعارف برای پرورش ماهی در آبادان

رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ خبر داد:

موافقت با تخصیص منابع آب‌ نامتعارف برای پرورش ماهی در آبادان

رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ با اشاره به مصوبات جلسه مدیریت مشارکتی بررسی چالش‌های منابع آبی شهرستان آبادان گفت: در این جلسه مقرر شد با موافقت ستاد آب کشور، منابع آب نامتعارف همچون آب اروند و دریا به پرورش ماهی در آبادان تخصیص یابد.

فراز رابعی رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری آب ایران اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال با موضوع «جهش تولید با مشارکت مردم»، جلسه مدیریت مشارکتی بررسی چالش‌های منابع آبی شهرستان آبادان با حضور رئیس حوضه آبریز کارون، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ایران و نیز فرمانداری شهرستان، نمایندگان کشاورزان منطقه و مدیران دستگاه‌های دولتی استان خوزستان تشکیل شد.

رابعی بیان داشت: در این جلسه مقرر شد با موافقت ستاد آب کشور و با هدف افزایش تولید آبزیان و ایجاد اشتغال، تخصیص آب از منابع آب نامتعارف از محل اروند و دریا برای پرورش آبزیان صورت گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین موافقت شد به‌منظور پرورش ماهی در استخرهای دو‌منظوره محلی، با هدف رونق کسب و کار مشاغل خانگی، آب مورد نیاز براساس آب موجود تخصیص یابد.

رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ خاطرنشان کرد: در این خصوص، پس از این‌که اداره شیلات، لیست افراد متقاضی، موقعیت محل و مشخصات حوضچه‌ها را بررسی و اعلام کرد، سازمان آب و برق خوزستان موظف است حداکثر ظرف یک‌ماه مجوز لازم را صادر و اعلام کند. 

رابعی افزود: در ادامه این جلسه، کشاورزان شبکه آبیاری طرح «نخاح»، به بیان مشکلات تأمین آب نخیلات پرداختند و پس از بحث و بررسی مقرر شد در مرحله کوتاه مدت، با تشکیل گروهی متشکل از دهیاران روستایی دارای چالش، نمایندگان جهاد کشاورزی و امور آب شهرستان و تحت نظارت فرمانداری آبادان با تشکیل جلسات هفتگی نسبت به برنامه‌ریزی توزیع آب در شبکه، طی ماه‌های پیش رو اقدام کنند.

وی گفت: مقرر شد در مرحله بلندمدت نیز سازمان آب و برق خوزستان با پیگیری تأمین منابع مالی از محل مدیریت بحران که توسط جلیل مختار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ایران صورت گرفت، نسبت به تهیه و نصب پمپ‌های لازم تا سال بعد اقدام کند.

کد خبر: 74307
  تاریخ خبر : 1403/03/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/21
 نرگس ناظمی‌نیا
 139