پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: اجرای 27 پروژه سازه‌ای و 77 پروژه غیرسازه‌ای شرکت آب منطقه‌ای فارس در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس خبر داد:

اجرای 27 پروژه سازه‌ای و 77 پروژه غیرسازه‌ای شرکت آب منطقه‌ای فارس در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس گفت: در طول دولت سیزدهم، 27پروژه سازه‌ای و 77 پروژه و اقدام غیرسازه‌ای توسط شرکت آب منطقه‌ای فارس آغاز شد که اکنون یا با پیشرفت فیزکی قابل توجهی همراه بوده و یا به بهره‌برداری کامل رسیده است.

 به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای فارس سیاوش بدری مدیر عامل این شرکت اظهار کرد: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم و در راس آن رئیس جمهور شهید حضرت آیت‌الله رئیسی بلافاصله سفرهای استانی در اوایل شهریورماه ۱۴۰۰ شروع و استان فارس هفتمین مقصد هیئت دولت بود.

بدری ادامه داد در سفر اول، شرکت آب منطقه‌ای تعداد هشت مصوبه داشت که چهار مصوبه همزمان با سفر سال بعد اجرایی شد و بر همین اساس در جشنواره شهید رجایی در بخش اجرایی شدن مصوبات سفر دولت مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.

وی افزود: یکی از مهمترین مصوبات، خط دوم تامین آب شرب کلانشهر شیراز از سد درودزن بود که با کار جهادی در سفر دوم هیئت دولت به فارس در مهرماه ۱۴۰۲ با دستان پربرکت شهید جمهور به طور رسمی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس خاطر نشان کرد: خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به شیراز به طول  ۷۸۰۰۰متر، دارای تونل خط انتقال به طول ۴۴۴۰ متر، ایستگاه پمپاژ، تصفیه خانه با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر در ثانیه و سه مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی در مجموع ۶۰ هزار متر مکعب است.

وی با بیان اینکه امروز تامین آب شرب کلانشهر شیراز، از آبخوان‌های آهکی اطراف شهر و بخشی از سد درودزن تامین می‌شود، افزود: با افتتاح خط دوم انتقال آب شرب شیراز با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه، یک میلیون نفر از مناطق مختلف شهر شیراز از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس همچنین گفت: آبگیری اولیه سد هایقر واقع در شهرستان فیروزآباد در زمستان ۱۴۰۱، تامین آب شرب نقاط جمعیتی از جمله شهر قیر واقع در شهرستان قیر و کارزین از سد سلمان فارسی با ظرفیت ۱۸۰ لیتر بر ثانیه، تکمیل و بهره‌برداری از خط آبرسانی به شهر ارسنجان، اجرای طرح اضطراری آبرسانی به ۳۰ روستای شرق مرودشت و اکراد شهرستان زرقان، آبرسانی به جنت شهر، شروع عملیات اجرایی آبرسانی به دبیران و شهر پیر و نیز شروع عملیات شیرین سازی آب دریا و انتقال آن برای تامین آب شرب و صنعت استان از دیگر پروژه‌های سازه‌ای هست که توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام شده است.

سیاوش بدری در ادامه به اقدامات غیرسازه‌ای شرکت آب منطقه‌ای در طول دولت سیزدهم پرداخت و تصریح کرد: خداوند را شاکر هستم به بنده فرصت خدمتگزاری عنایت کرد و دریافت لوح تقدیر مدیریت جهادی در جشنواره شهید رجایی را نشانه‌ای از عزم جدی همکاران برای کار شبانه روزی بدون منت و تنها برای رضایت خداوند می‌دانم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با ذکر این نکته که ۷۷ پروژه و اقدام سازه‌ای شروع و یا در حال انجام است افزود: اجرای پروژه‌های طرح بسیار مهم احیا و تعادل بخشی به منظور به تعادل رساندن سفره‌های زیرزمینی و بهره‌برداری تا سقف مجاز آب تجدید پذیر استان شامل،‌ پروژه نصب کنتور جهت تحویل حجمی آب به بهره‌برداران و در راستای آن شروع مدیریت توامان مصرف آب و برق  ، پروژه به کارگیری گروه‌های گشت و بازرسی جهت ممانعت از تخلفات آبی،پروژه انسداد چاه‌های غیرمجاز که ۹۰ میلیون مترمکعب صرفه جویی صورت گرفت.

پروژه فرهنگ‌سازی و آموزش مصرف بهینه آب طرح داناب (نجات دانش آموزی آب) با تعامل دو طرفه با آموزش و پرورش استان که هر ساله در حال انجام و از جمله شرکت‌های حائز رتبه ۱۰۰ بین شرکت‌های آب منطقه‌ای می‌باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت آب منطقه‌ای ادامه داد: آزادسازی ۱۱۸ هکتار بستر و حریم رودخانه‌های استان که هم اکنون نیز در حال انجام است و شناسایی تصرفات در بستر و حریم، مطالعات تعیین حد بستر و حریم به میزان ۵۴۷۰ کیلومتر و لایروبی رودخانه‌های استان از دیگر اقدامات غیر سازه‌ای است.

بدری افزود: اقدامات غیرسازه‌ای مطالعات جامع آب استان و الکترونیکی کردن فرآیندهای خدماتی ارائه شده، اجرای سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ اخذ سند مالکیت نیز از جمله این موارد می‌باشد.

بدری در پایان گفت تعداد ۲۷ پروژه سازه‌ای و نیز ۷۷ پروژه و اقدام غیرسازه‌ای فقط در طول کمتر از ۳ سال دولت مردمی سیزدهم در شرکت آب منطقه‌ای فارس انجام شده و مدیران و کارشناسان این شرکت ضمن تسلیت به مردم عزیز استان برای شهادت رئیس جمهور شهید و همراهان هرگونه تلاش به خصوص کار جهادی را با جدیت هر چه تمام‌تر به منظور پیشبرد اهداف عالیه شرکت انجام خواهد داد.

لازم به ذکر است در طول دولت سیزدهم تعداد زیاد پروژه‌های عمرانی و غیرسازه‌ای که از قبل شروع شده بود با فعالیت جهادی به نقطه پایان و در نتیجه افتتاح و بهره‌برداری و تعدادی نیز در حال انجام است.

کد خبر: 74319
  تاریخ خبر : 1403/03/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/22
 روابط عمومی
 66