پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: آغاز عملیات اجرایی ۲۲ پروژه آب و برق در قالب طرح «یادگارابراهیم» به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومان

مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی اعلام کرد:

آغاز عملیات اجرایی ۲۲ پروژه آب و برق در قالب طرح «یادگارابراهیم» به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۲ پروژه آب و برق استان در قالب طرح "یادگار ابراهیم" با اعتبار۵۰ هزار میلیارد تومان خبرداد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، محمدعلی نعمت‌نژاد مدیرعامل این شرکت در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های حوزه آب و برق استان اظهار داشت: نگاه ویژه و دغدغه دولت سیزدهم به خصوص ریاست جمهور شهید تامین آب شرب شهر و روستا استان بود که در همین راستا شاخص‌ها و پروژه‌هایی تعریف شد و بسیاری از این پروژه‌ها افتتاح و به بهره‌برداری رسید و برخی نیز عملیات اجرایی آ‌‌ن‌ها آغازشد.

وی یادآور شد: در حوزه آب و برق ۲۲ پروژه‌ به عنوان طرح «یادگار ابراهیم» به ارزش ریالی ۵۰ هزار میلیارد تومان افتتاح و یا عملیات اجرایی آغاز شد که از این تعداد ۱۰ پروژه به ارزش ریالی ۳۷ هزار میلیارد تومان در حوزه برق و ۱۲ پروژه به ارزش ریالی ۱۱ هزار و ۸۵۲ میلیارد تومان در حوزه آب استان است که افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

نعمت‌نژاد در ادامه از اجرای عملیات بزرگترین پروژه تأمین آب شرب شرق کشور و انتقال آب دریای عمان به عنوان کریدور شرق کشور خبر داد و گفت: این پروژه در طول مسیر تامین آب شرب سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی را تحت پوشش قرار خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی همچنین در ادامه از افتتاح و بهره‌برداری از پروژه ۲۳ کیلومتری خط انتقال آب سد تبارک به تصفیه‌خانه شهر قوچان تحت عنوان طرح «یادگار ابراهیم» خبر داد.

کد خبر: 74340
  تاریخ خبر : 1403/03/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/21
 کارشناس روابط عمومی
 152