پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: صرفه جویی۳۲ میلیون متر مکعب آب در آبخوان‌های استان آذربایجان غربی

صرفه جویی۳۲ میلیون متر مکعب آب در آبخوان‌های استان آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از پر و مسدود کردن ۲۳۲۴ حلقه چاه غیرمجاز مضر به مصالح عمومی در استان طی سه سال گذشته خبرداد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی مجید رستگاری مدیرعامل این شرکت، با اشاره به اهم اقدامات دولت سیزدهم در قالب طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان اظهار کرد: با مسدود کردن دو هزار و ۳۲۴ چاه غیرمجاز ۳۲ میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شد.

وی با اشاره به جلوگیری از حفاری چاه غیرمجاز جدید و امحا آن‌ها به هنگام حفاری بیش از ۴۵۵ مورد در استان طی دولت سیزدهم گفت:در این بازه زمانی حدود ۱۵۳۸ کنتور هوشمند حجمی بر روی چاه‌های کشاورزی مجاز استان نصب و به بهره‌برداری رسیده است.

رستگاری در ادامه از استقرار و فعالیت ۶۰ اکیپ گشت و بازرسی از منابع آب در سطح استان خبرداد و تصریح کرد: بیش از ۱۴۶ دستگاه حفاری فاقد مجوز و کارت تردد در استان توقیف و به پارکینگ حمل شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اظهار کرد: استقرار و بهره‌برداری از بانک اطلاعات منابع آب دفاتر حفاظت و مطالعات (ساماب)، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق برگزاری جلسات و نشست‌های مشترک با مسئولان و مصرف‌کنندگان، اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب)، راه اندازی، بهره برداری و ساماندهی شرکت‌های حفاری مجاز از طریق سامانه کنترلی و GPS، تعیین تکلیف چاه‌های فاقد پروانه بهره‌برداری، اصلاح و تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری مجاز، پیاده‌سازی و استقرار الگوهای مشارکتی و تشکل‌های آببران و آموزش آن‌ها، علاج بخشی طرح تغذیه مصنوعی دشت ممنوعه خوی و ... از سایر اقدامات صورت گرفته در قالب طرح تعادل بخشی در دولت سیزدهم در استان بود.

 

کد خبر: 74404
  تاریخ خبر : 1403/03/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/24
 دبیر خبر
 63