پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران از طرح آبرسانی ساری و سد زارم‌رود

بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران از طرح آبرسانی ساری و سد زارم‌رود

نماینده ولی فقیه در مازندران به منظور بررسی عملیات اجرایی 2 طرح مهم تأمین آب شهرستان‌های ساری و میاندورود از طرح تکمیل آبرسانی به ساری از سد شهید رجایی و کارگاه سد زارم‌رود بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، آخرین وضعیت فرآیند اجرایی طرح تکمیل آبرسانی به ساری از سد شهید رجایی و سد زارم‌رود با حضور آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی امام جمعه ساری و نماینده ولی فقیه در مازندران، مدیرعامل و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران، فرماندار مرکز استان و نمایندگان ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

نماینده ولی فقیه در مازندران در این بازدید ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط شرکت آب منطقه‌ای به ویژه در طرح آبرسانی ساری علاوه بر اطلاع از آخرین اقدامات انجام شده برای تسریع در بهره‌برداری این طرح‌ها، در جلسه مشترک مسئولان بر لزوم افزایش پیگیری‌ها برای تأمین اعتبار مورد نیاز تکمیل این طرح‌ها تاکید کرد.

مدیرعامل و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز در این بازدید جزئیات اجرای این ۲ طرح تأمین آب مرکز استان را تشریح کردند.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: طرح تکمیل آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی که با تخصیص ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار و ساخت خط انتقال سه کیلومتری و مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی طی ۶ ماه در دولت سیزدهم اجرا شد، پایداری تأمین آب آشامیدنی شهر ساری را افزایش می‌دهد.

افراسیاب میرزایی افزود: مراحل پایانی تکمیل این طرح در حال انجام است و به زودی به شبکه آبرسانی ساری متصل می‌شود.

وی درباره سد زارم‌رود نیز اظهار کرد: سد زارم‌رود با ظرفیت تنظیمی سالانه ۹۶ میلیون مترمکعب برای تأمین آب آشامیدنی شهرهای ساری و میاندورود به میزان ۳۱ میلیون مترمکعب طراحی شده و پس از بهره‌برداری بخشی از آب مورد نیاز صنایع و کشتزارهای منطقه را نیز تأمین خواهد کرد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی سد زارم‌رود عملا از سال ۱۴۰۰ آغاز شد و در حال حاضر با توجه به قرار داشتن در مراحل مقدماتی به پیشرفت فیزیکی ۶ درصدی رسیده است.

کد خبر: 74406
  تاریخ خبر : 1403/03/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/24
 مدیر روابط عمومی
 67