پنجشنبه, 4 مرداد 1403
مشروح خبر :: رهاسازی ۲۰۹۲ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه

طی دولت سیزدهم انجام شد

رهاسازی ۲۰۹۲ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در راستای اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم و به منظور احیای دریاچه ارومیه، حجم آبی معادل ۲۰۹۲ میلیون مترمکعب از زمان شروع به کار دولت سیزدهم از سدهای مخزنی دریاچه ارومیه به سوی این دریاچه رهاسازی شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی مجید رستگاری با اشاره به حجم آب دریاچه ارومیه در خرداد ماه سال جاری اظهار کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۶۷ متر است که این دریاچه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب داشته و مساحت آن به ۲۱۷۱ کیلومتر رسیده است.

وی با اشاره به لایروبی رودخانه‌ها و سواحل استان نیز طی سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ افزود: عملیات لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌های استان در ۱۷۶.۵ کیلومتر اجرا شده و طی این مدت ۸.۹ کیلومتر از رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز ساماندهی شده است.

رستگاری با اشاره به حجم آب سدهای استان تا ۶ خرداد سال جاری افزود: حجم فعلی آب در مخازن سدهای استان تا ۶ خرداد سال جاری، ۱۳۸۶ میلیون مترمکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۷۱ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: ۷۱ درصد از حجم مخازن سدهای استان پر است که درصد پرشدگی مخازن سدها در مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد بود.

وی افزود: حجم آب ورودی به سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری تا ۶ خرداد ماه، ۲۰۵۹ میلیون مترمکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۰۶ میلیون مترمکعب بود.

کد خبر: 74407
  تاریخ خبر : 1403/03/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/24
 دبیر خبر
 76